Dlaczego nasze zęby ciemnieją?

Wybielanie zębów – Skuteczny sposób na biały uśmiech

Kawa, herbata, wino, papierosy, kolorowe jedzenie. To wszystko sprawia, ze nasze zęby zaczynają z czasem ciemnieć. Regularne mycie zębów nie wystarczy, by usunąć wszystkie przebarwienia z ich powierzchni, bowiem pasta i szczoteczka radzą sobie tylko z przebarwieniami powierzchniowymi na szkliwie. A co z tymi, które wniknęły głębiej? Jeżeli chcemy przywrócić biel naszych zębów, warto poddać się zabiegowi wybielania, którego efekty są spektakularne, a sam zabieg jest całkowicie bezpieczny dla szkliwa.

Wybielanie zębów jest zabiegiem w trakcie którego na powierzchnię zębów nakłada się specjalny żel wybielający oparty na nadtlenku wodoru, którego działanie aktywowane jest za pomocą lampy lub lasera. Żel przechodzi przez szkliwo, a  przebarwienia, które znajdują się w zębinie są rozbijane i utleniają się. Efektem zabiegu jest śnieżnobiały uśmiech pacjenta.

W dzisiejszych czasach wybielanie zębów jest zupełnie bezpieczne dla szkliwa. Dzięki zabiegowi zęby mogą stać się jaśniejsze nawet o kilka odcieni, a efekt utrzyma się kilka lat. Pamiętajmy, że najlepsze i najtrwalsze efekty przynosi profesjonalny zabieg wybielający przeprowadzany w gabinecie stomatologicznym.

Jak wygląda zabieg?
1.    Najpierw lekarz stomatolog ocenia kolor zębów i omawia z pacjentem  rezultaty jakie może przynieść zabieg.
2.    Pacjent zakłada okulary ochronne, których zadaniem jest ochrona oczu przed światłem lampy bądź lasera. By nie dopuścić do nadmiernego wysuszenia ust w trakcie zabiegu, usta pacjenta smarowane są wazeliną. Następnie usta rozchylane są za pomocą specjalnego rozwieraka, a na twarz wokół ust zakładana jest maseczka.
3.    Dziąsła zostają zabezpieczone płynną żywicą (tzw. koferdamem), która utwardzana jest za pomocą lampy polimeryzacyjnej.
4.    Na zęby aplikowany jest żel wybielający
5.    Pokryte żelem wybielającym zęby poddaje się działaniu lampy lub lasera – rozpoczyna się proces wybielania zębów.
6.    Po zakończeniu naświetlania pozostaje już tylko cieszyć się śnieżną bielą zębów.