Dobry ortodonta Rzeszów

Kilka istotnych informacji o ortodoncji

Ortodoncja zajmuje się leczeniem wad zgryzu oraz różnych wad szczękowo-twarzowych zarówno u dzieci jak i u dorosłych. Jest to bardzo ważne, ponieważ wady te mogą być powodem trudności w gryzieniu lub prowadzić do wad wymowy.

W leczeniu ortodontycznym najważniejsza jest dokładna diagnostyka i zaplanowanie leczenia tak by skorygować wadę zgryzu. Aby tego dokonać lekarz zakłada aparat na zęby pacjenta. Jego rodzaj zależy od typu wady zgryzu oraz wieku pacjenta. Dzieciom w okresie gdy maja jeszcze uzębienie mleczne lub już częściowe stałe – często zakłada się aparaty ruchome, służące do korygowania nieprawidłowego ustawienia zębów. Nosi się je przez kilkanaście godzin dziennie i pacjent sam może je wyjmować i zakładać. Z kolei  aparat stały służy korekty prawie wszystkich wad zgryzu. Stosuje się go u dorosłych lub dzieci ze stałym uzębieniem a okres leczenia z ich pomocą trwa od 18 do około 24 miesięcy. Jeśli pacjent ma poważną wadę zgryzu czas noszenia aparatu może wydłużyć się nawet do 36 miesięcy.

Koszt leczenia ortodontycznego jest różny i zależy przede wszystkim od rodzaju aparatu i czasu leczenia. Cena zależy od tego jak poważna jest nasza wada i na jaki aparat się zdecydujemy.

Jeśli jesteś zainteresowany ofertą wejdź na ortodonta w Rzeszowie odwiedź nasz gabinet. Zapraszamy do kontaktu!

Zobacz także ortodoncja Rzeszów