Gabinet dentystyczny wciąż straszny Polakom

Boimy się wizyty w gabinecie dentystycznym

Obecne statystyki dotyczące higieny jamy ustnej wciąż są zatrważające. Prawie 70% dzieci ma problemy z próchnicą natomiast wśród osób dorosłych ten odsetek przekroczył 90%! Co piąty Polak chodzi do dentysty raz na kilka, kilkanaście lat, wzrasta także liczba czterdziestolatków z protezą częściową lub całkowitą. Wśród Europejczyków zajmujemy niechlubne ostatnie miejsca pod względem dbania o zęby. Przegonili nas nawet Białorusini, Bułgarzy i Rumunii.

Dlaczego boimy się wizyty u stomatologa?

Wizyta u stomatologa niestety zawsze kojarzy się nam z bólem. Obawiamy się bólu podczas borowania czy ekstrakcji, co w obecnych czasach jest zupełnie bezzasadne. Gabinety stomatologiczne dysponują nowoczesnymi metodami znieczulenia (znieczulenie ogólne, znieczulenie komputerowe The Wand), gaz rozweselający, czy uspokojenie wziewne, a dla maluchów specjalny syrop.
Do dentysty wybieramy się tylko w ostateczności, kiedy ból zęba jest nie do zniesienia. Niestety w wielu przypadkach na założenie plomby, a nawet leczenie kanałowe jest już za późno i jedynym wyjściem jest ekstrakcja zęba. I chociaż jest ona całkowicie bezbolesna, dla pacjenta może to być traumatyczne przeżycie, które skutecznie zniechęci go do kolejnej wizyty u stomatologa.

Lepiej zapobiegać niż leczyć

O tym jaka ważna jest profilaktyka jamy ustnej wiedziano już przed wiekami, co potwierdzają różne źródła pochodzące z Babilonu, starożytnej Grecji, Chin, Indii oraz Mezopotamii. Już wtedy starano się leczyć zęby nieinwazyjne, zalecając różnego rodzaju środki i medykamenty mające radzić sobie z próchnicą. Oczywiście nie było wtedy takich możliwości jak dzisiaj, jednak już kilka wieków przed narodzeniem Chrystusa, znane były protetyka i ortodoncja, a ówczesnym pacjentom zakładano specjalne szyny stabilizujące.

Stomatologia dziś

Kolejne stulecia to ciągły rozwój stomatologii, która na obecnym etapie jest sobie w stanie poradzić nawet z bardzo skomplikowanymi przypadkami. Współczesna ortodoncja to już nie tylko korekta wad zgryzu u dzieci, ale również korekta wad zgryzu u dorosłych. Natomiast dostępne aparaty na zęby mogą być praktycznie niewidoczne dla otoczenia.

Osoby z pojedynczymi ubytkami jak również z większymi brakami nie są już skazane na niewygodne protezy, mogą bowiem zdecydować się na biokompatybilne implanty zęba, które będą stanowiły doskonałą bazę także pod korony i mosty.
Z kolei osoby niepewne i niezadowolone ze swojego uśmiechu mogą zdecydować się na wybielanie zębów, które będzie niejako zwieńczeniem skutecznego leczenia stomatologicznego.

Dobry dentysta

W porównaniu do poprzednich dekad, dostęp do gabinetu dentystycznego obecnie nie jest problemem. Pacjent sam może zdecydować, gdzie jego zdaniem jest dobry dentysta, który będzie mu w stanie skutecznie pomóc. Duża konkurencja wśród gabinetów stomatologicznych sprawia, że dobry stomatolog musi się wciąż rozwijać i szkolić, istotne jest także, aby w danym gabinecie dentystycznym można było na miejscu wykonać dodatkowe badania jak RTG zęba czy pantomogram.

Dentysta w Rzeszowie

W trosce o naszych pacjentów z Rzeszowa oraz okolic także nasz gabinet dentystyczny Albadent umożliwia wykonywanie wszelkich badań na miejscu. Posiadamy wyposażoną w pantomogram pracownię RTG, gdzie możliwe jest wykonywanie zewnątrzustnych zdjęć zębowych oraz zdjęć wewnątrzustnych z zastosowaniem technologii cyfrowej.

Pacjenci odwiedzający nasz gabinet stomatologiczny w Rzeszowie mogą liczyć na kompleksową opiekę i pomoc z różnych dziedzin stomatologii jak implantyortodoncja, endodoncjastomatologia estetycznaperiodontologiaprotetyka czy stomatologia dziecięca.

Dokładamy wszelkich starań, aby wizyta w naszym gabinecie dentystycznym nie wywoływała negatywnych wspomnień. Dbamy nie tylko o jakość naszych usług, ale także o dobro pacjenta i jego samopoczucie.