Leczenie i poprawa wyglądu zębów w ciągu dwóch wizyt

Pacjentka, lat 23  od wielu lat nie odwiedzała gabinetu dentystycznego z powodu urazu do dentysty z dzieciństwa i ogromnego strachu przed bólem. Niestety doprowadziło to do zaniedbań w jej jamie ustnej, próchnicy wielu zębów i w konsekwencji do konieczności usunięcia kilku zębów. Ponieważ to osoba mieszka i pracuje za granicą, na leczenie mogła przeznaczyć tylko 2 dni.

próchnica zębów

Jako pierwszy etap leczenia wykonano w  gabinecie Albadent konieczne badania rtg zębów i przedstawiono Pacjentce cały plan leczenia.

RTG w Gabinecie Dentystycznym Albadent

Jako pierwsza do zabiegów przystąpiła higienistka Teresa Suszek  wykonując u Pacjentki  profesjonalny zabieg usunięcia kamienia nazębnego (higienizację) dla poprawy stanu dziąseł.  Wieloletnie zaniedbania doprowadziły do ogromnego nawarstwienia się kamienia nazębnego.

Usuwanie kamienia nazębnego Pacjentce

Kolejny etap obejmował  usunięcie korzeni zębów zakwalifikowanych do tego zabiegu podczas konsultacji i po wnikliwej analizie zdjęć rtg. Tym etapem zajął się dr Paweł Strzępek.

leczenie próchnicy
Usunięto zbędne korzenie zębów

Następnego dnia przeprowadzono w gabinecie Albadent  konieczne leczenie kanałowe zębów przednich i odbudowano kompozytem ubytki zakładając  kilkanaście wypełnień w odcinku przednim jak i bocznym. Tym etapem leczenia zajął się zespół lekarzy dr Monika Maziarz i dr Dominika Mikitka.

Osunięto ubytki oraz zęby wyleczono kanałowo

Po dwóch dniach pobytu w Polsce i kilku godzinach spędzonych na fotelu dentystycznym w gabinecie Albadent w Rzeszowie Pacjentka z uśmiechem , zniekształconym działaniem jeszcze po zbiegach środkiem  znieczulającym , opuściła gabinet, obiecując odwiedzać nas na wizyty kontrolne. Strach przed dentystą  i stres towarzyszący  zabiegom stomatologicznym  został pokonany a Pacjentka na tym etapie wyleczona. Pozostało w przyszłości wykonanie uzupełnienia brakujących zębów implantami dentystycznymi.

leczenie stomatologiczne zębów

Tak było:

zęby przed leczeniem stomatologicznym

A tak jest po 2 wizytach:

zęby po leczeniu stomatologicznym