Niewidoczny aparat na zęby

Leczenie wad zgryzu tradycyjnymi, metalowymi aparatami na zęby nie każdemu odpowiada. Metoda ta trwa dość długo, a sam aparat na zęby jest uciążliwy i niestety na kilkanaście miesięcy potrafi pozbawić nas pewności siebie i zniechęcić do spontanicznego uśmiechania się. Do tego dochodzą częste wizyty u ortodonty, bardzo skrupulatne czyszczenie zębów wraz z aparatem – zamkami, klamrami itd. Z tego powodu wiele osób rezygnuje z leczenia ortodontycznego, woląc zachować krzywy zgryz, zamiast przez kilka lat go leczyć. Takie rozwiązanie też nie jest dobre – bowiem nieleczona wada zgryzu z czasem może się pogłębić, a źle ustawione zęby będą sprawiały problem z ich dokładnym wyczyszczeniem, co może prowadzić do próchnicy.

Jeśli Ty również masz dylemat – męczyć się z metalowym aparatem na zęby, czy krzywym zgryzem – proponujemy Ci złoty środek – niewidoczny aparat na zęby Invisalign. Jest to specjalna, przezroczysta nakładka na zęby, projektowana indywidualnie dla każdego pacjenta. Pozwala ona na leczenie wielu wad zgryzu, a przy tym można ją zdjąć do szczotkowania zębów i jest praktycznie niewidoczna.

Działanie aparatu Invisalign

Wiele osób zastanawia się, jak taka przezroczysta nakładka może być skuteczniejsza w leczeniu wad zgryzu od metalowego aparatu ortodontycznego. Tajemnica jej działania tkwi w bardzo dokładnym dopasowaniu (pobierany jest wycisk szczęki i żuchwy) oraz końcowej wizualizacji efektów leczenia. Zmiana poszczególnych nakładek odbywa się co 2 – 3 tygodnie, jednak pacjent otrzymuje je do domu i sam może je zmieniać. Dzięki temu możemy ograniczyć wizyty u ortodonty do jednaj na 3 – 4 miesiące.

Cena aparatu Invisalign

Koszt przezroczystego aparatu na zęby ustalany jest indywidualnie, w zależności od wady zgryzu i ilości poszczególnych nakładek. Jeśli interesuje Cię niewidoczny aparat na zęby Invisaglin – zapraszamy do naszego gabinetu stomatologicznego w Rzeszowie, w którym po konsultacji ortodontycznej zostanie przedstawiony szczegółowy plan leczenia wraz z dokładnym kosztorysem.