Wybielanie Zębów w Rzeszowie

Wybielenie zębów – Na czym polega zabieg?

Różne nawyki, dieta, palenie papierosów czy picie dużej ilości kawy mogą sprawić, że nasze, kiedyś białe zęby przebarwiają się.

Dzięki nowoczesnym zabiegom wybielającym w bezpieczny i skuteczny sposób zmienimy odcień twoich zębów tak, by znów nabrały blasku.

Odcieni zębów jest bardzo wiele, gdyż ich barwa zależy od koloru prześwitującej przez szkliwo zębiny oraz koloru i stopnia przezierności samego szkliwa. Jednakże w Polsce najczęściej spotykamy się z tak zwanym odcieniem A3, czyli zębami w kolorze bieli, która lekko wpada w żółć. Zdarzają się również, choć rzadziej zęby w kolorach bieli przełamanych szarością, kolorem pomarańczowym lub nawet brązem.

Współczesna stomatologia estetyczna zapewnia pacjentom możliwość uzyskania śnieżnobiałego uśmiechu. Można go otrzymać poddając się zabiegowi wybielania zębów. Zęby można wybielić za pomocą specjalnej pasty do zębów, dostępnych w drogeriach nakładek czy żeli. Jednak te metody nie są gwarantem uzyskania zamierzonego efektu. Najlepszym rozwiązaniem jest udanie się do stomatologa i profesjonalne wybielanie zębów w gabinecie.

wybielanie zębów albadent
albadent profesjonalne wybielanie zebów

Co powoduje zmianę koloru zębów?

Wybielanie zębów wiążę się ze zmianą koloru zębów stanowiący naturalny proces, który postępuje wraz z wiekiem. Szkliwo z czasem się zużywa, a niewłaściwe nawyki żywieniowe oraz niedostateczna higiena jamy ustnej przyspieszają powstawanie przebarwień i żółknięcie zębów. Czynniki niekorzystnie wpływające na kolor zębów to m.in.: martwica miazgi, nieodpowiednia higiena jamy ustnej, przyjmowanie niektórych antybiotyków, picie dużej ilości kawy, herbaty i czerwonego wina, czy też palenie papierosów,. Aby znów cieszyć się pięknym, śnieżnobiałym uśmiechem można poddać się zabiegowi wybielanie zębów w Rzeszowie.

Jakie są przyczyny powierzchniowych przebarwień zębów i ich wewnętrznego ciemnienia?

 
 • Starzenie się
 • Palenie lub żucie tytoniu, picie kawy, herbaty, coli i czerwonego wina, jedzenie pokarmów, które zawierają w sobie barwniki na przykład jagody, wiśnie
 • Nagromadzenie się na zębach kamienia nazębnego i osadów płytki bakteryjnej
 • Przyjmowanie w czasie dzieciństwa antybiotyków (tetracykliny)
 • Przyjmowanie zbyt dużych ilości fluoru
 • Wszelkie urazy zębów, które spowodowały, że zęby przybrały barwę brązową, szarą lub czarną

Przeciwwskazania do zabiegu:

 
 • Choroby przyzębia
 • Choroby dziąseł
 • Patologiczne starcie szkliwa
 • Nie wyleczone ubytki próchnicze
 • Zęby, które wymagają leczenia chirurgicznego
 • Obecność kamienia nazębnego
 • Ciąża i okres karmienia
 • Wiek poniżej 14 lat
 • Nieszczelne wypełnienia
 • Palenie papierosów (Dlaczego? Wolne rodniki, które są uwalniane z nadtlenku wodoru podwyższają ryzyko rakotwórczego działania dymu papierosowego)

Co powinieneś wiedzieć zanim zdecydujesz się na wybielenie zębów?

 
 • Najlepiej na wybielanie zareagują zęby żółte
 • Jeżeli Twoje zęby są szczególnie wrażliwe lub masz chore dziąsła, lepiej unikaj chemicznych technik wybielania, gdyż możesz jeszcze bardziej podrażnić dziąsła
 • Jeżeli w przednich zębach masz wypełnienia, korony lub warstwy żywicy w kolorze zębów, lepiej skonsultuj ze swoim lekarzem stomatologiem inne metody wybielania (licówki porcelanowe, kompozyt), gdyż substancje wybielające nie zareagują na te materiały, przez co będą się odznaczać na tle wybielonych zębów
 • Jeżeli masz poważne problemy z zębami lub szczęką, proponujemy korony lub osłony, które służą do korekty problemów ortodontycznych

Czy wybielanie zębów Rzeszów się opłaca?

Wybielanie zębów Rzeszów nie należy do najtańszych zabiegów. Dlatego wiele osób decyduje się na alternatywne, tańsze domowe sposoby, na przykład na wybielające paski, nakładki lub specjalne pasty. Jednak stosowanie takich produktów na własną odpowiedzialność wiąże się z pewnym ryzykiem, szczególnie w przypadku niedoleczonych zębów, nadwrażliwości lub ubytków w jamie ustnej, o której możemy nawet nie wiedzieć. Co więcej, domowe sposoby nie zawsze są skuteczne, a więc stosowanie ich może okazać się wyrzucaniem pieniędzy w błoto.

Wybielanie zębów Rzeszów w gabinecie stomatologicznym jest zawsze bardziej skuteczne i godne zaufania od alternatywnych metod. Oprócz tego, zabiegi zawsze dostosowane są do indywidualnych potrzeb pacjenta. Istnieją różne sposoby na profesjonalne wybielanie zębów, a wszystkie mają inną cenę

 

Każdy będzie jednak bardziej skuteczny, o trwalszym efekcie od domowych metod produktami dostępnymi w drogerii lub aptece.

zabieg wybielanie zebów
wybielanie zębów u dentysty

Metody na wybielenie zębów w gabinecie stomatologii estetycznej

Wybielenie zębów metodą Beyond

 

Metoda Beyond

Jedną z najnowocześniejszych metod wybielania jest metoda Beyond. Polega ona nałożeniu specjalnego żelu wybielającego na powierzchnię zębów, który następnie jest aktywowany przez światło akcelelatora. Nałożony na zęby żel jest oparty na nadtlenku wodoru i innych składnikach, które mają na celu zmniejszenie wrażliwości i zwiększenie osiągniętego efektu. Żel będący pod wpływem światła z lampy Beyond zwiększa szybkość przechodzenia cząstek wybielających do szkliwa zębów – powoduje to efekt utleniana w strukturze zęba, dzięki czemu przebarwienia są utleniane i rozbijane.

Efektem są piękne, lśniące białe zęby, które można otrzymać już w ok. 45 minut. Cena takiego zabiegu to około kilkaset złotych.

Proces wybielania przyspieszany jest przy użyciu specjalnej lampy lub laseru. Efekt zauważalny jest już po pierwszym zabiegu, lecz dla uzyskania jeszcze lepszych rezultatów najlepiej jest powtórzyć go jeszcze 2 lub 3 razy (będą to tak zwane wizyty utrwalające). Dzięki zabiegowi zęby mogą stać się jaśniejsze nawet o kilka odcieni a efekt utrzyma się 2-3 lata.

NASI EKSPERCI RADZĄ:

Przez pierwsze 48 godzin po zabiegu:

– nie pal papierosów

– nie pij kawy, herbaty, coli, czerwonego wina, innych kolorowych napojów i pokarmów

Wybielenie zębów metodą nakładkową

Metoda Nakładkowa

Stomatologia estetyczna oferuje wiele możliwości poprawienia koloru. Inną metodą wybielania zębów jest tzw. metoda nakładkowa. Jest to metoda, w której pacjent sam decyduje o stopniu rozjaśnienia swoich zębów. W czasie pierwszej wizyty dentysta pobiera wycisk masą alginatową w celu wykonania indywidualnych nakładek . Następnie wybielanie jest przeprowadzane przez pacjenta samodzielnie w domu. Indywidualnie dobrany żel wybielający umieszczę się w przygotowanych nakładkach i zakłada na zęby, najczęściej na noc. Taki zabieg wybielania trwa przez około 10-14 dni, a pacjent powinien być pod stałą kontrolą stomatologa.

Metoda ta daje satysfakcjonujące efekty, jednak może doprowadzić do nadwrażliwości zębów. Wybielanie zębów metodą nakładkową to koszt około 400 do 500 złotych za łuk.

 

wybielanie zębów rzeszów
wybielanie zębów rzeszów

Inne metody na wybielenie zębów

Często zdarza się, że martwe zęby po leczeniu kanałowym zmieniają swoją barwę – sinieją, przez co psują estetykę uśmiechu. Współczesna stomatologia pozwala łatwo pozbyć się takiego kłopotu. Wybielanie martwego zęba rozpoczyna się od jego ponownego otworzenia. Lekarz sprawdza stan zęba po leczeniu kanałowym, a następnie umieszcza w nim specjalny preparat wybielający. Otwór zamyka się opatrunkiem tymczasowym, a wkładkę wybielającą należy wymieniać co kilka dni. Należy jednak pamiętać, że wybielanie zębów tą metodą może nie dać satysfakcjonującego efektu, a każde powtarzanie zabiegu osłabia ząb. Nasi klienci korzystający z zabiegu wybielania zębów często korzystają także z usuwania kamienia nazębnego.

Metoda licówek

Licówki na poprawę kształtu, które nie rozjaśniają zębów samych w sobie. Są to porcelanowe nakładki poprawiające kształt i kolor zębów, które sprawdzą się szczególnie dobrze w przypadku niemożliwych do wybielenia zębów martwych

Wybielanie regeneracyjne

Wybielanie regeneracyjne, czyli rozjaśnianie szkliwa wraz z zabiegiem jego naprawy

Wybielanie zębów w Rzeszowie warto zacząć od ściągnięcia kamienia nazębnego oraz piaskowania, czyli profesjonalnej higienizacji zębów. Zabieg ten nie zmienia samego koloru zębów, ale znacznie poprawia ich wygląd, poprzez usunięcie powierzchownych przebarwień.

Przyczynia się to do utrzymania zdrowych zębów (mniej bakterii = mniej problemów) usuwa powierzchowne przebarwienia i przyczynia się do zdrowszych zębów.

Wybielanie martwego zęba


To nieprawda, że z martwymi, ściemniałymi zębami nic się nie da zrobić. Nowoczesna stomatologia estetyczna doskonale radzi sobie z tym problemem. Powstawanie przebarwień na martwych zębach (w przeciwieństwie do żywych) wiąże się z przenikaniem do zębiny barwników krwi, martwej miazgi zęba i materiału, który wypełnia kanał. Takiego zęba musimy zatem wybielić od wewnątrz. Jak się to dzieje? Lekarz stomatolog opracowuje koronę zęba do której wkłada preparat wybielający (wymienia się go co kilka dni). W zależności od tego w jakim stopniu przebarwiona jest korona, zanim uzyskamy pożądany efekt musi upłynąć od 2 do 5 wizyt (na ostatniej lekarza stomatolog założy wypełnienie kompozytowe).

Produkty wybielające dostępne w aptekach i drogeriach

Na rynku mamy bardzo wiele rodzajów przeróżnych specyfików, które mają za zadanie pomóc nam w uzyskaniu śnieżnobiałego uśmiechu. Stosowanie past wybielających, specjalnych pasków na zęby, płukanek, sztyftów czy gum do żucia nie przyniesie jednak ani spektakularnych ani trwałych rezultatów. Dlatego zamiast liczyć na domowe sposoby, lepiej i pewniej jest oddać się w ręce profesjonalisty, który dostosuje metodę wybielania zębów do indywidualnych potrzeb i wymagań pacjenta.

Co zrobić, by długo cieszyć się świeżo rozjaśnionym uśmiechem?

 

Palenie papierosów, picie kawy, herbaty, coli, czerwonego wina robią swoje. Możemy jednak przeciwdziałać ciemnieniu zębów, które zostały poddane zabiegom wybielającym.

Stosuj wybielającą pastę do zębów (usuniesz przebarwienia powierzchniowe, przez co nie dopuścisz do tego, by zęby na powrót zżółkły)

Zaraz po spożyciu posiłków lub napojów (które powodują przebarwienia) koniecznie wyszczotkuj lub przepłucz zęby

Gdy pijesz napoje, które mogą powodować przebarwienia, użyj słomki

Zapytaj swojego stomatologa o konieczność wykonania zabiegu retuszowania (czyli utrwalenia efektu wybielenia)

CZY WIESZ ŻE? – PORADA DLA PAŃ

Niebagatelne znaczenie jeżeli chodzi o kolor Twoich zębów ma pomadka której używasz. Odcienie pomarańczu lub brązu zastąp jasnymi na bazie błękitu lub różu. Dzięki temu zęby będą się wydawały jeszcze bielsze