Znieczulenie komputerowe The Wand

Boisz się widoku strzykawki i bólu związanego z ukłuciem? Proponujemy Ci nowatorskie rozwiązanie The WAND, czyli komputerowe i bezstrzykawkowe urządzenie służące do podawania znieczulenia. Metoda stosowana jest obecnie tylko w najbardziej renomowanych gabinetach lekarskich i zupełnie wyklucza ból związany z podaniem środka znieczulającego. Czy wiesz co przy wykorzystaniu tradycyjnego środka znieczulenia, czyli igły i strzykawki boli najbardziej? Nie samo wkłucie, a właśnie rozpieranie środka znieczulającego w tkance. The WAND jest urządzeniem w którym proces podawania środka znieczulającego kontroluje mikroprocesorowy układ kontrolny, dzięki czemu znieczulenie podawane jest w precyzyjnie określonej prędkości i ciśnieniu.

Zabiegi przeprowadzane w znieczuleniu The Wand

Zabiegi, jakie można przeprowadzić w znieczuleniu The Wand to przede wszystkim, szeroko rozumiana stomatologia dziecięca – od wypełniania ubytków, po usuwanie zębów i  mleczaków, a oprócz tego, znieczulenie The Wand można wykorzystać do leczenia zachowawczego, z zakresu endodoncji oraz protetycznego osób dorosłych.

Znieczulenie Wand a klasyczne

Znieczulenie The Wand podawane jest dzięki specjalnie zaprojektowanym do tego komputerowi i końcówki aplikującej. Dzięki możliwości ustawienia odpowiedniego ciśnienia i czasu podawania znieczulenia nie występuje tutaj szybkie wstrzyknięcie środka znieczulającego i tym spowodowanie bólu i uczucia rozpierania. Znieczulenie The Wand nie wygląda także jak zwykła strzykawka, więc wprowadzenie go nie powoduje uczucia strachu, a nawet paniki. Znieczulenie to, mimo swego skutecznego działania nie powoduje drętwienia i mrowienia warg, języka i policzków. Ponadto, jednym podaniem znieczulenia The Wand można znieczulić taki sam obszar, jak podając 2 lub 3 ampułki znieczulenia tradycyjnego.

Co zyskujesz dzięki The WAND?

– Ból jest całkowicie wyeliminowany

– Komputerowe znieczulenie nie niszczy tkanki, tak jak dzieje się to podczas podawania środka znieczulającego przy użyciu igły i strzykawki (igła wprowadzana jest bez użycia nacisku, urządzenie kontroluje opór tkanek)

– Odczuwasz mniejsze drętwienie wargi, policzków i języka (możesz swobodnie rozmawiać)

– Dzięki jednej aplikacji znieczulimy wiele zębów (bez stresu związanego z wielokrotnym kłuciem igłą)

– Eliminujemy stres związany z podaniem środka znieczulającego i samą wizytą u stomatologa,

– Jesteś chroniony przed zakażeniem

– Zminimalizowane zostaje ryzyko wstrząsu, który jest efektem podania nieprecyzyjnej dawni znieczulenia lub podania go do naczynia krwionośnego

– Igła skręca w tkance, przez co znieczulenie może nie być wystarczająco precyzyjne, przez co mniej skuteczne. Dzięki The WAND znieczulenie trafi w miejsce w które powinno