Chirurg dentysta Rzeszów

W czym się specjalizuje chirurg dentysta?

Chirurg dentysta, jak nazwa sama wskazuje, jest to osoba, która zajmuje się najtrudniejszymi zabiegami w obrębie jamy ustnej. Chirurgia stomatologiczna to dziedzina trudna i „krwawa”. Chirurg dentysta zajmuje się nie tylko usuwaniem zębów, ale także ich odtwarzaniem, odbudową i leczeniem tkanek miękkich jamy ustnej. U chirurga stomatologa zarówno usuniemy ząb, jak i wstawimy implant. Bardzo często dzieje się tak, że chirurg stomatolog wykonuje szereg kompleksowych zabiegów w obrębie jamy ustnej Pacjenta. Lekarz ten nie zajmuje się jednak aż tak drobnostkowymi zabiegami, jak chirurg szczękowo-twarzowy.

Chirurga dentysta Rzeszów - Zakres zabiegów

Zabiegi wykonywane przez chirurga dentystę wymagają zachowania pełnej sterylności i dobrej pieczy nad Pacjentem. Oto jakie zabiegi wykonuje chirurg dentysta:

– usuwanie zębów mlecznych i stałych,
– usuwanie zębów mądrości,
– usuwanie zębów zatrzymanych,
– ekstrakcje z separacją,
– podcinanie wędzidełek języka i warg,
– resekcje wierzchołków korzeni,
– gingiwektomia,
– chirurgiczne wydłużenie korony klinicznej,
– hemisekcje,
– kiretaż otwarty,
– augmentacje kości,
– przeszczepy autogeniczne,
– implantację.

Wybór dobrego chirurga dentysty

Oto kilka kroków, jakimi należy sugerować się przy wyborze dobrego chirurga dentysty:

Polecenie Twojego dentysty

Twój dentysta jest prawdopodobnie najlepszym źródłem pomocy w znalezieniu odpowiedniego chirurga,

 

Rekomendacja Twojego znajomego

 Twój przyjaciel może nie być dentystą, ale może mieć dobre pojęcie o tym, jak poszczególni chirurdzy traktują swoich Pacjentów,

Doświadczenie i szkolenie

Idealnie byłoby znaleźć chirurga, który ma rozległe przeszkolenie i doświadczenie w swojej dziedzinie. Jeszcze lepiej, jeśli znajdziesz kogoś, kto ma duże doświadczenie w wykonywaniu określonej procedury,

 

profesjonalne członkostwo

Dowiedz się, czy Twój chirurg jest członkiem jakiejkolwiek organizacji zawodowej. Czy ma jakieś wyróżnienia lub nagrody?

 

Informacje praktyczne

Dobry chirurg jamy ustnej będzie miał również bardzo dobrą praktykę. Powinieneś poszukać ustalonej praktyki chirurgii szczękowej, cieszącej się dobrą opinią i profesjonalną atmosferą.