Chirurgia szczękowa

albadent chirurgia szczękowa

Jakie zabiegi wykonuje się w zakresie chirurgii szczękowej?

Chirurgia szczękowa to dział chirurgii stomatologicznej zajmujący się operacyjnym leczeniem jamy ustnej i okolic przyzębia, w przeciwieństwie do chirurgii medycznej, która zajmuje się leczeniem poważnych urazów twarzoczaszki czy szczęki.

Do popularnych zabiegów wykonywanych w zakresie chirurgii szczękowej należy:

  • Operacyjne usunięcie zębów
  • Podniesienie dna zatoki szczękowej
  • Odbudowa kości szczęki

Coraz popularniejszy jest też zabieg odbudowania wyrostka zębodołowego, w który na dalszym etapie leczenia chirurg szczękowy wszczepia implantu zębowego.

Podczas wszystkich zabiegów tego rodzaju, Pacjent jest najczęściej znieczulany miejscowo komputerowym znieczuleniem The Wand. Jednak, dzięki wyposażeniu naszego gabinetu stomatologicznego w sprzęt anestezjologiczny, możliwe jest wykonanie znieczulenia ogólnego, które w żaden sposób nie zaszkodzi pacjentowi.

Wszelkie zabiegi z zakresu chirurgii stomatologicznej są planowane na podstawie zdjęć rentgenowskich, wykonywanych na miejscu, w Centrum Cyfrowej Diagnostyki Rentgenowskiej, dzięki czemu można zaoszczędzić nie tylko czas, ale i pieniądze.

Jak wybrać dobrego chirurga szczękowego?

Warto pamiętać, że nie każdy stomatolog to chirurg szczękowy. Aby wykonywać niektóre zabiegi, potrzebne jest wieloletnie doświadczenie, ale i odpowiednie kwalifikacje i przygotowanie ogólnochirurgiczne. Jeśli zatem jesteśmy skazani na zabieg z zakresu chirurgii szczękowej, poszukajmy specjalisty w tej dziedzinie. Niech to będzie naprawdę dobry dentysta.

Dobry Chirurg szczękowy

Jeśli interesuje Cię dobry chirurg dentysta w Rzeszowie, nie musisz już szukać. W naszym gabinecie znajdziesz wszystko, co potrzeba, aby wyleczyć nawet te bardziej skomplikowane przypadki. Zdajemy sobie sprawę, że każdy zabieg stomatologiczny, czy z zakresu chirurgii szczękowej, czy też mniej skomplikowany, jest jednak ingerencją w nasz organizm, dlatego stomatolog powinien zapytać o obecny stan zdrowia i wykluczyć ewentualne choroby, które mogłyby doprowadzić do groźnych powikłań. Jeśli potrzebujesz pomocy, a nie interesuje Cię chirurgia szczękowa, lecz implantologia, stomatologia ogólna czy stomatologia estetyczna – również zapraszamy do kontaktu.

U nas znajdziesz wykwalifikowanych specjalistów, dla których stomatologia to powołanie. Dobry Dentysta Rzeszów — to właśnie tu!

zabiegi chirurgii szczękowej