Piezochirurgia

Piezochirurgia ta nowa technika, która zrewolucjonizowała chirurgię szczękowo-twarzową, stomatologiczną, implantologię i periodontologię. Dzięki jej zastosowaniu ograniczona zostaje bowiem utrata tkanki kostnej jak również zniszczenia otaczających ja tkanek miękkich. Dlaczego? Technika ta umożliwia bowiem wykonanie mikrometrycznego cięcia, które charakteryzuje się ogromną precyzją, a co za tym idzie bezpieczeństwem. Miejsce zabiegu szybciej się przez to goi.

Piezochirurgia umożliwia lekarzowi wybiórcze cięcie, to znaczy tylko zmineralizowanych tkanek twardych bez ryzyka niszczenia delikatnych struktur anatomicznych. Miejsce w którym wykonywany jest zabieg prawie w ogóle nie krwawi. Niezwykle istotny jest fakt, że piezochirurgia pozwala na pozyskanie tkanki kostnej (w postaci wiórów lub bloczków kostnych), które są potrzebne w przypadku planowanego wszczepienia implantów zębowych (chodzi o procedury augmentacyjne, czyli takie, które poprzedzają zabieg implantologiczny).

Metoda ta doskonale sprawdza się również w przypadku zabiegów rozszczepienia wyrostka zębodołowego, podnoszenia dna zatoki szczękowej jak również osteodystrakcji, które przygotowują zanikły wyrostek zębodołowy do zabiegu implantologicznego.

Piezochirurgia, czyli same plusy:

  • Miejsce w którym został przeprowadzony zabieg jest mniej obrzęknięte
  • Pacjent odczuwa mniejszy ból pozabiegowy
  • Pacjent odczuwa większy komfort w trakcie przeprowadzania zabiegu

Piezochirurgia ma zastosowanie także w takich działach stomatologii jak implantologia Rzeszów oraz periodontologia Rzeszów.