Usunięcie zęba

Podczas zabiegu ząb przy pomocy kleszczy, dzwigni i innych przyrządów stomatologicznych zostaje usunięty z zębodołu. Usunięcie zęba to zabieg bezbolesny dla Pacjenta, gdyż odbywa się w znieczuleniu miejscowym (na życzenie Klienta może zostać również przeprowadzony w znieczuleniu ogólnym). Najczęstszą przyczyną ekstrakcji zębów są stany chorobowe na które nie działa już leczeni zachowawcze, czyli

    • przewlekłe stany zapalne tkanek okołowierzchołkowych,
    • głębokie złamanie zębów
    • zaawansowane stadium paradontozy

Niezwykle istotna w tego rodzaju zabiegach jest wprawna ręka lekarza. Bardzo ważne jest bowiem to, by były one przeprowadzane w sposób maksymalnie delikatny (chodzi o to, by uraz tkanek otaczających, zarówno twardych- kości, jak i miękkich-dziąsło był jak najmniejszy). Delikatnie usunięcie zęba ma również ogromny wpływ na gojenie się rany i dalszą kondycję tkanek.

A co po ekstrakcji?

Najlepiej, gdy bezpośrednio po zabiegu ekstrakcji u Pacjenta przeprowadza się regenerację utraconej tkanki kostnej i zębodołu, czyli miejsca w którym znajdował się usunięty ząb. Do tego celu używa się specjalnego preparatu kościozastępczego oraz membrany zaporowej, która oddziela gojącą się nowo powstającą kość od dziąsła. Dzięki tego rodzaju praktykom możliwa jest w przyszłości prawidłowa rekonstrukcja utraconego zęba – wszczepienie implantów zębowych i koron protetycznych.

Niekiedy zaraz po zabiegu ekstrakcji zęba możliwa jest natychmiastowa implantacja, co znaczy, że lekarz najpierw usuwa ząb, a następnie wszczepia implant oraz wykonuje regenerację kostną.

Drogi Pacjencie możesz mieć pewność, że ekstrakcja zęba w Centrum Albadent jest ostatecznością. Zawsze dokładamy wszelkich starań, by dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych metod leczenia uratować ząb.

 

Zobacz także: usuwanie ósemek RzeszówRzeszów chirurg szczękowyimplantologia Rzeszów.