Usuwanie Ósemek w Rzeszowie

Chirurgiczne Usuwanie Ósemek

Usuwanie (wyrywanie) ósemek czyli zębów mądrości – czyli kiedy trzeba przeprowadzać taki zabieg? Istnieje wiele takich sytuacji w życiu pacjenta, które zmuszają nas do usunięcia zębów rosnących w naszej jamie ustnej na samym końcu łuku zębowego. Niekiedy ekstrakcja (usunięcie) ósemki jest wskazana, ale bywają i przypadki, kiedy jest wręcz niezbędna do normalnego funkcjonowania. Nie każdy pacjent wie czy ma ósemki i czy jego zęby mądrości nadają się do usunięcia. USUWANIE ÓSEMEK. Czy wiesz, że usunięcie ósemek może wpłynąć korzystnie na nasze samopoczucie?
zabieg chirurgicznego usuwania ósemki
usuwanie ósemek

Właśnie dlatego najlepiej skonsultować się z dobrym dentystą bądź ortodontą – ósemki mogą być powodem do niechcianego przemieszczania się innych zębów, powodowania ich stłoczenia, np. w odcinku przednim i, co za tym idzie, nieprawidłowego zgryzu. Jest to jednak tylko jeden z powodów, dla których lekarz dentysta może zlecić chirurgiczne usunięcie zębów mądrości. Ze względu na złożony zbieg i trudność w jego wykonaniu, warto poszukać dobrego chirurga stomatologicznego lub szczękowego.

Gabinet stomatologiczny ALBADENT w Rzeszowie oferuje Państwu zabiegi chirurgiczne na najwyższym poziomie bezpieczeństwa i profesjonalizmu. 20 letnie doświadczenie naszych specjalistów gwarantuje wykonanie zabiegów usunięcia ósemek w sposób jak najmniej traumatyczny dla Pacjenta. Należy pamiętać jednak , że często jest to zabieg skomplikowany, lepiej więc wybrać się do specjalisty chirurga stomatologicznego.

Przyczyny Usuwania Ósemek

Oto niektóre przyczyny, dla których przeprowadza się usuwanie ósemek:

Ząb mądrości nie wyłonił się z kości, jest w niej całkowicie zatrzymany, czego dowiadujemy się z pantomogramu (panoramiczne zdjęcie zębów). Proces ekstrakcji takiego zęba zwany jest dłutowaniem, przeprowadzany jest operacyjnie. Ząb taki jest usuwany ze względu na możliwość przesunięcia innych albo uszkodzenia ich;

Ósemka wyrosła częściowo, i jej wyrzynanie zatrzymało się. Przy częściowym wyłonieniu może być niewidoczna gołym okiem (przykrywa ją tkanka dziąsłowa, nie kostna). Na sutek tego może rozwinąć się kieszeń dziąsłowa, gdzie gromadzi się pokarm, powstaje stan zapalny prowadzący do bólu. Leczy się ją jak tę opisaną wyżej;

Ósemkę zniszczyła próchnica tak bardzo, że nie ma możliwości założenia wypełnienia kompozytowego. Istnieje też ryzyko nieutrzymania suchości pola zabiegowego, co nie sprzyja odpowiedniemu wykonaniu ostatecznego wypełnienia;

Względu ortodontyczne. Często lekarze ortodonci zalecają usunięcie zębów mądrości przed rozpoczęciem prostowania zębów. Decyzja ta zależy od położenia zębów ósmych w stosunki do innych zębów. Pozostawienie ósemek może w przyszłości, gdy zaczną się wyrzynać, zniszczyć nam efekt leczenia ortodontycznego.

Profilaktyczna ekstrakcja ósemek. Praktyka ta zawędrowała do nas z USA i Niemiec, gdzie wychodzi się z założenia, że problem z zębami mądrości to tylko kwestia czasu. Konieczność profilaktycznego wyrwania ósemki zawsze trzeba skonsultować ze specjalistą.

usuwanie ósemek rzeszów
usuwanie ósemek zabieg

Na czym polega usuwanie ósemek?

Chirurgiczne usuwanie ósemek wykonuje się przy zastosowaniu znieczulenia miejscowego lub narkozy. Następnie ząb jest usuwany, a na dziąsło zakładane są szwy, aby usprawnić prawidłowe zrastanie tkanek. Szwy te usuwa się po około 7 dniach od operacji. W przypadku ósemek rosnących w kości, może być konieczne użycie preparatów kościozastępczych, które zasklepią ubytek kostny.  Zabieg powinien być wykonywany przez doświadczonego chirurga szczękowego. Nie jest to jednak operacja, której należy się obawiać. Jest to dość powszechny i często wykonywany zabieg. Jego koszt oraz czas trwania są indywidualnie uwarunkowany i zależy w dużej mierze od położenia ósemki w kości w stosunku do innych zębów.

ALBADENT RZESZÓW - USUWANIE ÓSEMEK

Przed usunięciem ósemki

Usunięcie Zęba Ósemki Rzeszów

Po usunięciu ósemki:

Usuwanie Ósemek w Rzeszowie

Zobacz także: Implanty Rzeszów