Leczymy kanałowo pod mikroskopem

Najwyższe standardy, czyli leczenie kanałowe pod mikroskopem

Leczenie kanałowe pod mikroskopem

Leczenie kanałowe pod mikroskopem gwarantuje precyzję zabiegu i dokładność, której nie da się osiągnąć w tradycyjny sposób. Zdarzają się bowiem przypadki, że anatomia kanałów korzeniowych jest tak skomplikowana i nietypowa (np. kanały są zobliterowane – zarośnięte, że bez użycia specjalistycznych urządzeń lekarz stomatolog nie jest sobie w stanie poradzić. Wykorzystanie mikroskopu pozwala bowiem na uzyskanie powiększenia, dzięki któremu leczenie i odnajdywania kanałów korzeniowych jest zdecydowania prostsze a co za tym idzie daje doskonałe wyniki w leczeniu.

Wskazania do leczenia kanałowego pod mikroskopem

– infekcja miazgi zęba,

– martwica miazgi zęba,

– niedopełnienie kanałów korzeniowych lub pozostawienie w nich złamanego narzędzia,

– zmiany okołowierzchołkowe,

– urazy zęba obnażające jego miazgę,

– przed założeniem koron lub licówek.

Przeciwwskazania do leczenia kanałowego

Nie ma ogólnych przeciwwskazań do przeprowadzenia leczenia kanałowego. Mogą to być jedynie trwające duże stany zapalne w jamie ustnej, ale leczenie powinno rozpocząć się zaraz po ich przygaśnięciu lub zakończeniu.

Możliwe powikłania po leczeniu kanałowym pod mikroskopem

Powikłaniem po leczeniu kanałowym może być niedostateczne wypełnienie kanałów korzeniowych, ponowna infekcja, złamanie narzędzia, przepchnięcie materiału poza kanały, przebicie kanału itp. Na te problemy zaradzić może powtórne leczenie kanałowe, a w ekstremalnie ciężkich przypadkach usunięcie zęba.

W Centrum Albadent mikroskop stomatologiczny nie służy jednak tylko w wyjątkowo trudnych przypadkach. Nasi specjaliści używają go również na co dzień. Zależy nam bowiem na utrzymywaniu najwyższego standardu świadczonych usług, a leczenie kanałowe pod mikroskopem pozwala na lepsze widzenie leczonego obszaru, większą precyzję i wyższą jakość pracy naszych specjalistów.