Co to są implanty?

Implant stomatologiczny, który wszczepia się w kości szczęki lub żuchwy ma za zadanie zastąpić korzeń utraconego zęba. Jest niewielkich rozmiarów śrubą o średnicy od 3 do 5 mm i długości 7 mm. Na implancie mocowana jest część naddziąsłowa, do której z kolei przytwierdzony zostaje nowy ząb (korona). Dzięki zastosowaniu implantów stomatologicznych dokonujemy pełnej rekonstrukcji zgryzu lub odbudowujemy częściowe braki w uzębieniu. Zabiegi najczęściej odbywają się dwuetapowo, choć możliwa jest również możliwość wykonania implantów i uzupełnień protetycznych podczas jednej wizyty (którą poprzedza wizyta diagnostyczno – konsultacyjna).

Z czego wykonane są implanty?

Implanty stomatologiczne wykonuje się z tytanu. Materiał ten z biologicznego punktu widzenia nie jest przeszczepem, a zatem nie może zostać przyjęty lub odrzucony. Dlatego też sukcesem kończy się aż 98 proc. zabiegów implantologicznych.

Jakie są zalety tytanu?

  • Tytan jest materiałem zupełnie nieszkodliwym i co ważne doskonale tolerowanym przez organizm człowieka
  • Jest bardzo wytrzymały, a jego wytrzymałość odpowiada naszym naturalnym zębom (jest w stanie wytrzymać te same obciążenia)
  • Tytan wykazuje biokompatybilność z żywą tkanką, dzięki czemu implant zrasta się z tkanką kostną. Dlatego tez współczynnik powodzenia się tego typu zabiegów jest bardzo wysoki

Decydując się na zabieg implantologiczny w Centrum Albadent masz gwarancję jakości materiału na którym bazujemy. Jako że pracujemy na implantach najwyższej klasy producentów oferujemy Ci jakość usług na światowym poziomie.

Postaw na jakość z ALBADENTEM!