Profilaktyka i higiena to podstawa

By przez długie lata móc cieszyć się pięknym nowym uśmiechem, niezwykle istotna jest dokładna higiena jamy ustnej, która połączona jest z profesjonalnym oczyszczaniem zębów w gabinecie dentystycznym oraz profilaktyka tych działań. Powodzenie zabiegu i jego efekt zależy bowiem w ogromnej mierze od samodyscypliny Pacjenta.

Drogi Pacjencie, o tym koniecznie musisz pamiętać:

  • Regularnie szczotkuj zęby i nitkuj przestrzenie między zębowe najlepiej 3 razy dziennie, po każdym posiłku
  • Przynajmniej raz na pół roku profesjonalnie oczyszczaj zęby z kamienia naddziąsłowego i poddziąsłowego, który jest jeszcze groźniejszy. Nie zrobisz tego na własna rękę, odwiedź gabinet stomatologiczny.

Gdy posiadasz pojedyncze uzupełnienie (ząb odbudowany na implancie)

  • Ogromnie istotne jest stosowanie nici dentystycznej, która oczyści przestrzenie między zębowe. Porcelanowa korona, czyli nowy ząb łączy się z implantem pod dziąsłem. Rezultatem tego może być zaleganie płytki nazębnej, której nie usuniesz szczoteczką do zębów tylko nicią dentystyczną

Gdy posiadasz uzupełnienie wielopunktowe (most)

  • Idealne do utrzymania właściwej higieny są specjalne małe szczoteczki za pomocą których dokładnie wyczyścisz przestrzenie międzyzębowe. Doskonale sprawdzą się w przypadku czyszczenia trudno dostępnych przestrzeni pod mostami

I ostatnia, bardzo ważna rzecz – wizyty kontrolne, których kategorycznie musisz przestrzegać. Zgłaszaj się do nas co 4-6 miesięcy. My będziemy mogli ocenić efekty leczenia, a Ty drogi Pacjencie będziesz miał możliwość zgłoszenia ewentualnych spostrzeżeń.