Implanty zębów Rzeszów

Czym są implanty?

Implant zębowy umożliwia odbudowę utraconego zęba. Składa się z tytanowej śruby wkręcanej w kość zastępującej korzeń zęba, łącznika łączącego tytanową śrubę z koroną i korony protetycznej zastępującej koronę naturalnego zęba. Trwałość implantu jest bardzo duża, pozwala na pełną odbudowę utraconych zębów i takie samo obciążenie żuciem.

Implanty mają różne rozmiary i długość po to, by jak najlepiej dopasować je do wyrostka zębodołowego Pacjenta.

implanty zębowe do odbudowy uzębienia rzeszów
implanty wskazania

Implanty - Wskazania

Pacjenci rozważają implanty dentystyczne z różnych powodów:
– kiedy próchnica jest tak ciężka, że ​​nie można jej naprawić przez wypełnienie zębowe, a sam ząb nie nadaje się już do odbudowy protetycznej,
– po urazie zębów lub utracie całego zęba,
– gdy protezy nie spełniają już swoich prawidłowych funkcji,
– gdy osoby używające stałego mostu odczuwają dyskomfort lub pogorszenie stanu kości żuchwy pod brakującymi zębami,
– przy aktywnym pogorszeniu kości szczęki, które powoduje, że twarz wydaje się zapadnięta,
– każdy, kto potrzebuje mostu stałego lub ruchomego, lub protezy zastępującej brakujące zęby.

Implanty - Przeciwwskazania

Istnieją pewne przeciwwskazania medyczne do leczenia implantologicznego, ponieważ powikłania, które mogą się pojawić, mogą być bardzo poważne:
– zbyt młody wiek Pacjenta,
– duża utrata kości w wyniku usunięcia zębów – kość najpierw należy odbudować,
– alergie na składniki środków znieczulających,
– aktywna paradontoza,
– osteoporoza,
– przed operacjami przeszczepów narządów,
– ogólnie zły stan zdrowia Pacjenta,
– brak rokowania na poprawę/ dbałość o higienę jamy ustnej,
– nieuregulowane choroby takie jak nadciśnienie; po zawale serca,
– ciąża,
– przy chorobach wymagających zażywania tabletek rozrzedzających krew,
– bruksizm.

implanty przeciwskazania
implant zęba kompleksowe leczenie

Przebieg wszczepienia implantów

Leczenie implantologiczne rozpoczyna się od wnikliwej konsultacji. Na takiej wizycie lekarz wykonuje badanie jamy ustnej i szczegółowy wywiad z Pacjentem. Oprócz tego wykonywane są także zdjęcia rentgenowskie (pantomograficzne i tomografia komputerowa) oraz zdjęcia wewnątrzustne zębów Pacjenta. Po ustaleniu wszystkich szczegółów leczenia i jego planu wraz z kosztorysem lekarz zapisuje Pacjenta na wizytę zabiegową. Przed zabiegiem Pacjent powinien zażywać antybiotyk i leki przeciwbólowe przepisane przez lekarza (1-2 dni przed zabiegiem). Długość trwania zabiegu zależy od ilości wszczepianych implantów. Szacuje się, że na wprowadzenie jednego implantu potrzeba około 15-20 minut.

Podczas zabiegu Pacjentowi podawane jest znieczulenie miejscowe, którego zadaniem jest całkowite zniwelowanie bólu. Pierwszy etap zabiegu to rozcięcie dziąsła i dostanie się przez lekarza do kości wyrostka zębodołowego. Lekarz wszczepia implanty tylko w miejscu, w jakim dokładnie zostało to zaplanowane z użyciem specjalnych programów i projekcji. Po dostaniu się do kości specjalnym urządzeniem wywiercany jest otwór na implant. Gdy otwór jest wystarczająco odpowiedni, lekarz wkręca w to miejsce implant, zakłada na niego błonę kolagenową, dzięki której nie przemieści się, a sama rana będzie szybciej się goić.

Po zakończeniu wprowadzania implantów lekarz zaszywa nićmi operowane miejsce, a ich ściągnięcie i wizyta kontrolna następuje po około 7-10 dniach. Od tej pory następuje czas na integrację implantu z kością, co trwa od około 3 do 6 miesięcy.

Implanty Rzeszów - Cena

Cena implantów jest różna. Zależna jest od firmy, która wykonuje implanty i gabinetu stomatologicznego. Najtańsze implanty kosztują około 1500 złotych, natomiast najdroższe 3000-3500 złotych. Cena pośrednia to około 2500 złotych za sztukę i z taką można spotkać się najczęściej.

diagnostyka implantologiczna