Leczenie zębów laserem

Leczenie zębów laserem CO2

Najnowszym osiągnięciem nowoczesnej stomatologii są lasery. Laser CO2 w stomatologii nie wytwarza żadnego dźwięku, leczenie nim jest bezbolesne i bardzo skuteczne. Okazuje się, że jest on coraz bardziej popularny i wybierany przez lekarzy i Pacjentów na całym świecie. Laser skupia określone wiązki światła, które nakierowane na dany obszar, a mówiąc dokładniej tkanki, może je rozcinać, usuwać lub kształtować. Aktualnie istnieje kilka rodzajów laserów stomatologicznych: biostymulacyjne wspomagające gojenie tkanek, lasery chirurgiczne, lasery służące do leczenia endodontycznego i zachowawczego.

Jak przebiega leczenie zębów laserem?

Przebieg leczenia zębów laserem jest różny w zależności od tego, jaki zabieg jest wykonywany. To prawda, że do leczenia próchnicy przy użyciu lasera nie jest konieczne wykonywanie znieczulenia miejscowego – laser pracuje szybko i delikatnie, a chore tkanki zęba zostają odparowane bez bólu dla Pacjenta. Laser od razu także dezynfekuje chore od próchnicy miejsca, cały proces leczenia jest więc sprawniejszy.

Zalety leczenia zębów laserem

– całe leczenie jest praktycznie lub całkowicie bezbolesne,

– krwawienie i uszkodzenia dziąseł są całkowicie zminimalizowane,

– podczas usuwania próchnicy naruszane są jedynie chore tkanki zębów, zdrowe pozostają nienaruszone,

– laser pracuje cicho, nie wibruje,

– leczenie laserem jest krótsze od leczenia tradycyjnego,

– zabiegi z użyciem lasera odbywają się w pełnej sterylności,

– laser do minimum redukuje ilość bakterii w miejscu zabiegowym,

– laserem można leczyć próchnicę, wykonywać zabiegi chirurgiczne, endodontyczne, periodontologiczne, estetyczne i zdrowotne.

Wady leczenia zębów laserem CO2

– laserów nie używa się na zębach już leczonych, zaopatrzonych wypełnieniami,

– nie nadają się do wszystkich zabiegów stomatologicznych – nie można przy ich użyciu usunąć koron lub wypełnień amalgamatowych,

– pomimo świetnego działania lasera, w niektórych przypadkach nadal może być konieczne użycie wiertła stomatologicznego,

– leczenie laserem jest o wiele droższe od leczenia tradycyjnego.