Konsultacja
implantologiczna

Pierwsza konsultacja implantologiczna

W każdym profesjonalnym gabinecie stomatologicznym zabieg implantologiczny powinien być bezwzględnie poprzedzony konsultacją. Pierwszym krokiem do uzupełnienia braków uzębienia jest poznanie przez lekarza potrzeb i założeń pacjenta. Pozwoli to na indywidualne i spersonalizowane podeście, a co za tym idzie, efekt będzie maksymalnie zbliżony do oczekiwań, jakie przedstawił pacjent.

Kiedy należy się zgłosić na konsultację implantologiczną?

– Jeśli szukasz metody uzupełniania ubytków zębowych, a do końca nie wiesz, jak to ma wyglądać,

– W sytuacji, gdy chcesz się dowiedzieć, czy Twoje choroby nie będą przeciwwskazaniem do wstawienia implantów,

– Jeśli masz obawy jak będzie przebiegało całe Twoje leczenie,

– Gdy chcesz się dowiedzieć, z jakim kosztami wiąże się leczenie implantologiczne.

Co możemy dla Ciebie zrobić?

  • sprawdzenie stanu uzębienia i dziąseł
  • wywiad medyczny
  • zdjęcia rtg, pantomogram, tomografia
  • plan leczenia implantologicznego

nasza oferta

KONSULTACJA IMPLANTOLOGICZNA

implantologia

SPRZWDZENIE STANU UZĘBIENIA

implantologia

WYWIAD
MEDYCZNY

implantologia

RTG, PANTOMOGRAM, TOMOGRAFIA

implantologia

PLAN LECZENIA IMPLANTOLOGICZNEGO

JAK WYGLĄDA KONSULTACJA IMPLANTOLOGICZNA?

Zanim zostanie rozpoczęte leczenie implantologiczne, pacjent powinien zgłosić się na wizytę konsultacyjną, na której lekarz dokładnie zbada całą jamę ustną (sprawdzany jest stan uzębienia, stan dziąseł, nawyki higieniczne), a następnie przeprowadzi wywiad medyczny, po to, aby dowiedzieć się, jaki jest ogólny stan zdrowia, o aktualnych i przebytych chorobach, a także o lekach, które pacjent zażywa. Znaczenie też ma czy jest nałogowym palaczem. W trakcie rozmowy ustalane są oczekiwania, jakie ma pacjent w stosunku do efektu, który chce uzyskać.

Na wizycie wykonywana jest tomografia komputerowa, po to, by ocenić warunki i ilość tkanki kostnej, co pozwoli na precyzyjne zaplanowanie zabiegu implantologicznego.

diagnostyka implantologiczna

Cyfrowa implantologia

Dzięki rozwojowi technologii jesteśmy w stanie „przewidzieć” efekt i miejsce, w które zostanie wkręcony implant. Możemy to wykonać dzięki tomografii komputerowej i skanu jamy ustnej, który pokaże nam planowane umiejscowienie implantów, a co za tym idzie, pozwoli nam to perfekcyjnie zaplanować zabieg a końcowo uzyskać oczekiwany efekt kosmetyczny.

JAK SIĘ PRZYGOTOWAĆ DO KONSULTACJI?

  1. Zastanów się, jakie są Twoje oczekiwania i potrzeby związane z leczeniem i jaki efekt końcowy chcesz uzyskać.
  2. Jeśli masz aktualne (sprzed max. 1 roku) zdjęcia rentgenowskie, weź je ze sobą na wizytę.
  3. Zapisz nazwy leków, jakie bierzesz i poinformuj o tym lekarza implantologa. Przekaż również informacje o chorobach przewlekłych i innych obciążeniach organizmu. Może to mieć wpływ na skuteczność leczenia.

Naszym celem jest sprawienie, by pacjent wyszedł z gabinetu z uśmiechem na twarzy. Dzięki 30-letniemu doświadczeniu naszego lekarza implantologa dr Pawła Strzępka, mogą Państwo liczyć na fachową diagnostykę i profesjonalne leczenie implantologiczne w Rzeszowie. Dopełnimy wszelkich starań, by nawet najcięższe przypadki i najbardziej wymagający pacjenci spełnili swoje marzenia o pięknym i dużym uśmiechu.