Kiedy należy rozpocząć leczenie ortodontyczne?

Piękny uśmiech nie musi być tylko marzeniem. Wcześnie podjęta korekta wad zgryzu daje rewelacyjne efekty.

Największą liczbę naszych Pacjentów stanowią dzieci, u których aż 80 procent wad zgryzu stanowią wady, które nabyte zostały przez małego Pacjenta w pierwszych latach życia. Powodów ich powstawania jest wiele począwszy od nawyków dziecka takich jak np. ssanie palca czy smoczka, obgryzanie paznokci, ołówków a skończywszy na oddychaniu przez usta, wady wymowy oraz próchnicę zębów mlecznych.

Kiedy najlepiej udać się z dzieckiem na wizytę u ortodonty? Najlepszym czasem na to jest okres wymiany zębów. Wtedy też możemy podjąć leczenie stosując np. aparaty stałe lub zdejmowane. U młodzieży najlepiej sprawdzają się z kolei aparaty stałe, których czas noszenia jest ściśle uzależniony od wady zgryzu Pacjenta oraz rodzaju założonego aparatu ortodontycznego.

Jednakże w naszym Centrum pomoc znajdą nie tylko młodzi pacjenci. Bardzo często zdarza się, że leczenie ortodontyczne stosuje się również u pacjentów dorosłych, którzy nie są w pełni zadowoleni ze swego uśmiechu. W końcu piękny uśmiech nie tylko odmładza, co wpływa na kontakty służbowe i towarzyskie. W przypadku pacjentów dorosłych, którzy mają braki w uzębieniu, dzięki poprawie zgryzu można wdrożyć leczenie protetyczne lub implanty. Bardzo często również zabiegi protetyczne, implantologiczne łączy się z zabiegami regeneracji kości.

Przeciwwskazania do leczenia ortodontycznego:

  • niektóre choroby ogólne,
  • ostre stany zapalne przyzębia,
  • nieleczona próchnica
  • zaniedbana higiena jamy ustnej.

Zamiast zakrywać ręką usta, przyjdź do nas, a my sprawimy, że na powrót szeroko zaczniesz uśmiechać się do świata!