Ortodoncja Rzeszów

Czym jest ortodoncja Rzeszów?

Jeszcze do niedawna niewielką wagę przykładało się do leczenia ortodontycznego zębów. W pierwszej kolejności liczyło się, żeby zęby było zdrowe, ale tym czy są proste już nikt się nie przejmował. Tymczasem współczesna ortodoncja to nie tylko prostowanie zębów, ale również korekta wady zgryzu oraz zapobieganie zaburzeniom narządu żucia. Leczenie ortodontyczne nie tylko pozwala zachować zdrowe zęby, ale wpływa również na nasze samopoczucie i komfort psychiczny.

 

Na szczęście nie ma żadnej granicy wiekowej, ograniczającej leczenie ortodontyczne. Oczywiście im wcześniej zdiagnozowana zostanie wada zgryzu, tym lepiej dla pacjenta.

ortodoncja rzeszów
ortodoncja w rzeszowie
Zdarza się, że już pięcioletnie dziecko kierowane jest na konsultacje ortodontyczne, chociaż optymalnym wiekiem na który powinna przypadać korekta wady zgryzu jest 11 – 12 lat. Niekiedy należy jednak poczekać aż pacjent osiągnie wiek 16 – 17 lat. Coraz częściej także osoby dorosłe zgłaszają się do nas w celu skonsultowania i rozpoczęcia leczenia ortodontycznego. Najpopularniejszym sposobem leczenia wad zgryzu jest aparat na zęby. Do wyboru mamy aparaty stałe oraz ruchome. Te pierwsze przynoszą lepsze rezultaty w krótszym czasie, ale zwłaszcza początkowo, mogą się wydawać nieco uciążliwe. Ruchomy aparat na zęby, stosowany jest zwłaszcza u młodych pacjentów, którzy nie mają stałego uzębienia. Nosi się go kilka godzin dziennie lub zakłada na noc. Współczesna ortodoncja jest bardzo dobrze rozwiniętą dziedziną stomatologii, a przy wsparciu implantologii oraz protetyki może poradzić sobie niemal z każdą wadą zgryzu.

Ortodoncja Rzeszów - kogo wybrać?

Dobry Ortodonta Rzeszów

Jeśli interesuje Cię dobry ortodonta w Rzeszowie – zadzwoń do nas i umów się na wizytę konsultacyjną. Na pierwszym spotkaniu sprawdzimy m.in. stan Twojego uzębienia i warunki zgryzowe. Otrzymasz też wszystkie informacje odnośnie Twojej ewentualnej wady zgryzu jak i przewidywanych sposobów leczenia. Dzięki profesjonalnemu wyposażeniu naszych gabinetów, wszelkie badania diagnostyczne wykonasz na miejscu.

Nasza pracownia radiologiczna została wyposażona w aparat wykonujący zdjęcia zarówno zewnątrzustne jak i wewnątrzustne. Wybierając nasz gabinet stomatologiczny wybierasz jednocześnie wysoką jakość usług. Dla wielu pacjentów to właśnie tutaj pracuje najlepszy ortodonta w Rzeszowie. Przekonaj się i Ty!