ul. Gen. J. Dąbrowskiego 20B, 35-036 Rzeszów 17 850 50 50 rejestracja@albadent.pl

Protezy na implantach – stałe protezy zębowe w Rzeszowie

Jednym z rozwiązań proponowanych osobom z całkowitym bezzębiem a mającym problemy z utrzymaniem protez całkowitych, są protezy  mocowane na implantach zębowych. W przeciwieństwie do zwykłych protez, protezy na implantach są znacznie stabilniejsze i zapewniają lepszy komfort żucia. Ponadto pacjent w bardzo łatwy sposób może je wyjąć np. do czyszczenia.

Bezzębie. Przygotowanie pod protezę na implantach. Albadent Rzeszów

Bezzębie. Przygotowanie wyrostka zębodołowego pod protezę na implantach. ALBADENT Rzeszów

Zabieg umocowania takiej protezy wymaga przede wszystkim wszczepienia dwóch lub czterech implantów zębowych w bezzębny wyrostek. W pierwszym etapie zabiegu – stomatolog nacina dziąsło i wkręca w nie tytanowe śruby. Po zrośnięciu się implantu z kością (ok. 2 – 3 miesiące), dziąsło jest ponownie nacinane a lekarz dentysta odkręca śruby zamykające i zakłada śruby gojące, których zadaniem jest wygojenie błony śluzowej nad implantem.  Kilkanaście dni później, także śruby gojące zostają odkręcone a w ich miejsce przykręca się np. filary kulkowe, które służą za podstawę mocowania protezy.

Protezy na Implantach Rzeszów

Protezy na implantach – implanty odsłonięte i przygotowane do wycisku pod protezę

Implanty pod protezę Rzeszów

Implanty pod protezę zamocowane w gabinecie ALBADENT w tuż przed pobraniem wycisków

Kolejny etap leczenia polega na pobraniu wycisków z jamy ustnej pacjenta. Na ich podstawie  zostanie przygotowana proteza. Montowana jest ona do implantów za pomocą silikonowych matryc- w przypadku protezy zdejmowanej, lub przykręcana na stałe. Po umieszczeniu protezy na implantach, pacjent zostaje poinstruowany w jaki sposób powinien dbać o protezę, aby służyła mu odpowiednio długo.

Przygotowanie protezy na impalntach

Przygotowana proteza na implantach na modelu gipsowym

Gotowa proteza na implantach w Rzeszowie

Gotowa proteza do zamocowania na implantach jeszcze na modelu gipsowym

Leczenie implanto-protetyczne można zastosować u większości pacjentów z całkowitym bezzębiem. Zakwalifikowanie osoby do takiego leczenia wymaga jednak wcześniejszej  wizyty u stomatologa dla oceny warunków kostnych oraz wykonania zdjęć RTG. Zaletą protezy na implantach jest jej duża stabilność  oraz możliwość modyfikowania sposobów mocowania, tak aby był on jak najbardziej komfortowy dla pacjenta.

Zamocowana Proteza na Implantach

Zamocowana proteza na implantach już w ustach

Protezy na implantach mogą stanowić alternatywę dla mostów porcelanowych na implantach, które umieszcza się w jamie ustnej na stałe. Ponadto koszt takiej protezy jest znacznie niższy, a komfort w miarę porównywalny. Osoby, które chciałyby  odzyskać niemal naturalne uzębienie mogą zdecydować się na mosty na implantach. Na wszczepione wcześniej implanty zakłada się porcelanowe korony, które wyglądem i kształtem przypominają prawdziwe zęby.  Korony na implantach stosuje się zarówno do pojedynczych braków jak i do całkowitego bezzębia, chociaż oczywiście to ostatnie rozwiązanie będzie najkosztowniejsze.

Gotowa Proteza na Implantach

Efekt końcowy – pełne uzębienie. Zabieg zamocowania dolnej protezy na implantach w gabinecie ALBADENT w Rzeszowie

Facebook