ul. Gen. J. Dąbrowskiego 20B, 35-036 Rzeszów 17 850 50 50 rejestracja@albadent.pl

Nowoczesny sprzęt stosowany w gabinecie stomatologicznym Albadent

Gabinet stomatologiczny Albadent w Rzeszowie to nowocześnie wyposażony gabinet w sprzęt niezbędny do profesjonalnego, szybkiego i bez bólowego leczenia zębów. W naszym gabinecie mamy nowoczesny i wysokiej klasy mikroskop. Leczenie kanałowe zębów pod mikroskopem to dziś standard w dobrze wyposażonych i cenionych gabinetach stomatologicznych. Ta nowoczesna metoda leczenia kanałowego pozwala na bardzo dokładne odnaleźć wszystkie kanały i ich opracować, skraca także czas leczenia zęba.
Mikroskop używany jest w stomatologii nie tylko w leczeniu kanałowym, ale także w chirurgii stomatologicznej, periodontologii czyli w chorobach przyzębia, a także w stomatologii zachowawczej,  leczenia próchnicy.
Nasz gabinet posiada także nowoczesną pracownię RTG – pracownię radiologiczną. Dzięki wykonywanym zdjęciom RTG, na miejscu, jesteśmy w stanie szybko określić i zdiagnozować schorzenia. Szkodliwość promieniowania podczas zdjęć RTG wykonywanych naszym sprzętem jest minimalna. Podczas jednej wizyty na miejscu wykonujemy zdjęcia, diagnozujemy i określamy plan leczenia. Zdjęcia od razu widoczne są na ekranie monitora.
Jeśli chodzi o pacjentki w ciąży generalnie należy unikać wykonywania zdjęć rentgenowskich. Wykonuje się je tylko w sytuacjach koniecznych, a na brzuch pacjentki zakłada się ochronny fartuch. O ciąży, a nawet możliwej ciąży należy zawsze powiadomić lekarza wykonującego zdjęcia RTG.
Kolejny nowatorski sprzęt w naszym gabinecie to urządzenie do sedacji wziewnej, czyli uspokajanie wziewne. Przy użyciu podtlenku azotu, tzw. Gazu rozweselającego, który jest bardzo bezpieczny nawet dla małych dzieci jesteśmy w stanie wykonać różne zabiegi stomatologiczne nawet najbardziej przestraszonym pacjentom. Podtlenek azotu uspokaja, relaksuje a także nieco znieczula. Uspakajanie wziewne to dobry sposób by bezboleśnie zrobić znieczulenie zwłaszcza małym pacjentom w razie konieczności . Często wskazaniem są także długie zabiegi protetyczne czy chirurgiczne.

Facebook