Efekt naturalnego zęba

Do lamusa odeszły czasy ciemnych, nienaturalnie wyglądających plomb (amalgamatów) które szpeciły nasze uzębienie. Rozwój nowoczesnych technik sprawił, ze dzisiejsze wypełnienia kompozytowe (światłoutwardzalne) idealnie dopasowują się do zęba dając efekt jego naturalności. Starannie wykonane utrzymują się nawet kilka lat, a uzębienie wygląda estetycznie. Zaawansowana technika sprawiła, że na pierwszy rzut niewprawnego oka, trudno jest w ogóle rozróżnić ząb leczony od całkowicie zdrowego.

Najnowszej generacji materiały kompozytowe, którymi dysponuje ALBADENT idealnie sprawdzają się w przypadku estetycznej odbudowy zębów. Są niezastąpione w leczeniu zębów dotkniętych przez próchnicę, czy z licznymi wypełnieniami. Dają doskonałe rezultaty w przypadku zębów o nieprawidłowym kształcie (np. gdy zęby są zbyt małe, po urazach lub stożkowate), sprawdzają się w przypadku obecności diastemy, wrodzonych ubytków szkliwa lub wtedy, gdy na zębach pojawiły się starcia bądź pęknięcia.

Stosowane w naszych gabinetach materiały kompozytowe charakteryzują się dużą trwałością, szczelnością i odpornością na ścieranie oraz nacisk. Pełną ich twardość uzyskujemy po naświetleniu materiału lampą polimeryzacyjną (co odbywa się po uformowaniu płynnego materiału na zębie). Co ważne wypełnienia wyglądają estetycznie, gdyż istnieje możliwość dokładnego dopasowania ich koloru do tkanek zęba (dysponujemy kilkunastoma odcieniami materiałów, które można również ze sobą łączyć). Ostateczny efekt naturalnego zęba uzyskujemy poprzez odpowiednie wymodelowanie jego wypełnionej powierzchni przy użyciu wierteł, frez i środków polerujących.