Znieczulenie

Znieczulenie, czyli u nas wcale nie boli!

Do lamusa odeszły czasy, gdy ból nierozerwalnie kojarzył się z wizytą u stomatologa. Leczenie próchnicy jak również zabiegi stomatologiczne odbywają się w dzisiejszych czasach bezboleśnie, a co za tym idzie zupełnie bezstresowo.

Nasi Pacjenci mają do wyboru trzy możliwości znieczulenia:

– Znieczulenie The Wand

– Podtlenek azotu

– Znieczulenie ogólne

znieczulenie do leczenia zębów
albadent znieczulenie zębów

Znieczulenie The Wand

Znieczulenie The Wand jest tym samym znieczuleniem stomatologicznym, które podawane jest podczas wszelkiego rodzaju leczenia zębów. Znieczulenie takie może zawierać adrenalinę, może to być połączenie adrenaliny i artykainy, lub bezpiecznej dla kobiet w ciąży mepiwakainy. Znieczulenie The Wand jest jednak innym rodzajem znieczulenia, a charakteryzuje je brak karpuli lub strzykawki i igły. Jest ono podawane przez specjalnie zaprojektowany aplikator, dzięki czemu jest ono całkowicie bezbolesne i delikatne, na czym bardzo często zależy Pacjentom.  Znieczulenie The Wand działa na takiej samej zasadzie jak tradycyjne znieczulenie stomatologiczne. Ma ono za zadanie zahamować odbieranie i przewodzenie reakcji w nerwach obwodowych i tak właśnie działa. Dzięki znieczuleniu The Wand nie odczuwamy bólu i dyskomfortu podczas „borowania” i ogólnie całego leczenia. Znieczulenie The Wand podane przez aplikator zawierającym igłę, ale będącym w kształcie długopisu jest podawane pod wybranym wcześniej przez lekarza ciśnieniem, dobraną ilością środka znieczulającego i stopniowo, tak, że nie powoduje bolesnego uczucia rozpierania i drętwienia twarzy.

Gaz rozweselający

Gaz rozweselający jest jedną z metod znieczulania, a jego fachowa nazwa to sedacja wziewna. Polega ona na wdychaniu przez specjalną jednorazową maskę zakładaną na nos tlenu i podtlenku azotu. Choć sam gaz rozweselający nie uśmierza bólu, powoduje głębokie rozluźnienie i obniża aktywność układu nerwowego, dzięki czemu Pacjent pozostaje w pełnej świadomości, ale zmniejsza się jego odczucie strachu i napięcia. Czas działania podtlenku azotu wynosi około 30 minut.

Znieczulenie ogólne

Znieczulenie ogólne, czyli narkoza w większości jest stosowane w szpitalach podczas operacji. Ale to się zmienia i coraz częściej słyszymy o zabiegach stomatologicznych pod narkozą. Najczęściej na znieczulenie ogólne w stomatologii decydują się rodzice małych, wystraszonych Pacjentów lub osoby cierpiące na dentofobię. Znieczulenie ogólne w stomatologii jest bardzo przydatne i ważne, ponieważ na jednej wizycie można naprawić całe uzębienie Pacjenta i to bez stresu i bólu. Tak jak do operacji, w przypadku leczenia ze znieczuleniem ogólnym w stomatologii gabinet stomatologiczny musi być wyposażony w osobną salę zabiegową, salę wybudzeniową i musi współpracować z lekarzem anestezjologiem, po to, by jak najlepiej zadbać nie tylko o zdrowie Pacjenta, ale i o jego komfort.