Higienizacja
zębów

Higienizacja

Lepiej zapobiegać niż leczyć

W celu zapobiegania powstawania chorób zębów i przyzębia, dbałość o higienę to podstawa.

Jednakże dla wielu osób właściwa higiena jamy ustnej przysparzać może wiele problemów. Nie wystarczy myć zęby po każdym posiłku, trzeba robić to właściwie. Nawet w przypadku odpowiedniej higieny, kamień i osad lubi wchodzić w zakamarki, które ciężko doczyścić. Z pomocą przychodzą nasze higienistki, które w sposób profesjonalny doczyszczą wszystkie miejsca, do których pacjenci nie są w stanie dotrzeć. Co więcej, podczas higienizacji wykonywanych w naszym gabinecie pacjenci otrzymują instruktaż odpowiedniej techniki szczotkowania i nitkowania zębów. Pomożemy również w doborze najodpowiedniejszych środków higienicznych, typu szczoteczki oraz pasty.

Co możemy dla Ciebie zrobić?

 • skaling ultradźwiękowy
 • piaskowanie zębów
 • polerowanie zębów
 • fluoryzacja zębów

nasza oferta

Higienizacja zębów

higienizacja zębów

SKALING ULTRADŹWIĘKOWY

higienizacja zębów

PIASKOWANIE
ZĘBÓW

higienizacja zębów

POLEROWANIE
ZĘBÓW

higienizacja zębów

FLUORYZACJA
ZĘBÓW

PROFILAKTYKA

Profilaktyka stomatologiczna to inaczej działania, które mają na celu zapobieganie chorobom zębów i przyzębia, czyli tkanek, które je otaczają. Podstawową kwestią jest walka z gromadzącą się na zębach płytką nazębną, która jest przyczyna rozwoju próchnicy i parodontozy. Oznacza to, że głównie stomatologia profilaktyczna zajmuje się eliminowaniem płytki nazębnej powodującej osadzanie się kamienia, osadów i powstawanie próchnicy, a także idących razem z nią chorób przyzębia.

 

Pacjenci naszego Centrum Albadent znajdują się pod stałą opieką lekarzy specjalistów i otrzymują pełen wachlarz profesjonalnych zabiegów profilaktycznych.

 

Wydaje nam się, że odpowiedz na to pytanie jest banalnie prosta – trzeba myć zęby. Okazuje się jednak, że właściwa higiena jamy ustnej przysparzać może problemów. Nie wystarczy myć zęby po każdym posiłku, trzeba robić to właściwie. Dlatego też w trakcie wizyt higienizacyjnych oferowanych przez Albadent otrzymają Państwo instruktaż odpowiedniej techniki szczotkowania i nitkowania zębów, a nasi specjaliści pomogą Państwu w doborze najodpowiedniejszych środków higienicznych, typu szczoteczki oraz pasty.

Dzięki fluoryzacji i lakierowaniu zębów preparatami fluorkowymi, ryzyko wystąpienia próchnicy można zredukować o 40 proc.

Fluor :

– wzmacnia szkliwo w zębach mlecznych

– zmniejsza odkładanie się na nich płytki nazębnej

– likwiduje nadwrażliwość szyjek

– powoduje remineralizację drobnych ubytków szkliwa

W zależności od tego, jaką dany Pacjent ma skłonność do tworzenia się próchnicy, zabieg powinno się przeprowadzać co 3 lub 6 miesięcy.

Co można zrobić, by ustrzec się przed próchnicą i chorobami przyzębia?

 1. Myj zęby po każdym posiłku. Pamiętaj również o nitkowaniu!
 2. Wykonuj systematycznie (co 3 lub 6 miesięcy) lakierowanie i fluoryzację, dzięki czemu:
 • Możemy zredukować próchnicę nawet o 40%,
 • Wzmocnimy szkliwo,
 • Zmniejszymy nadwrażliwość zębów,
 • Spowodujemy remineralizację drobnych ubytków szkliwa.
 1. Zgłaszaj się na lakowanie zębów, zwłaszcza ze swoją małą pociechą.
higienizacja zębów

Lakowanie, czyli inaczej wypełnianie lakiem szczelinowym bruzd zębów przedtrzonowych i trzonowych.
Na bruzdach odkładają się bowiem resztki pokarmów, a szczoteczki do zębów często nie radzą sobie z dokładnym ich oczyszczeniem.
Lakowanie zabezpieczy zęby, dzięki czemu próchnica nie będzie mogła się rozwijać.
Tym sposobem możemy zmniejszyć ryzyko wystąpienia próchnicy o 90!

Wykonuj regularnie co 6 miesięcy higienizacje zębów w naszym gabinecie.

NA CZYM POLEGA KOMPLEKSOWA HIGIENIZACJA?

Higienizacja jest to profesjonalne oczyszczanie zębów, które przeprowadza się w gabinecie stomatologicznym, a w czasie jego trwania z zębów usuwana jest płytka nazębna, kamień, osady i przebarwienia, z którymi nie mogliśmy sobie poradzić, stosując domowe zabiegi higieniczne. Cały proces higienizacji składa się z kilku etapów:

 • Scaling ultradźwiękowy – w czasie trwania zabiegu usuwany jest kamień nazębny, który gromadzi się między dziąsłem a koroną zęba
 • Piaskowanie zębów – usunięte zostają osady i przebarwienia z kawy, herbaty i papierosów. Dlaczego zabieg jest skuteczny? Malutkie ziarenka medycznego piasku docierają do trudnodostępnych przestrzeni międzyzębowych, do których nie jest w stanie dotrzeć szczoteczka do zębów i nić dentystyczna
 • Kolejnym etapem jest polerowanie czyszczonych powierzchni, które odbywa się przy pomocy szczoteczek i gumek.
 • Na sam koniec wykonywana jest fluoryzacja za pomocą profesjonalnych past lub pianek. Ma to na celu zapobieganie ponownemu osadzaniu się płytki nazębnej, zabezpieczenie szkliwa oraz zlikwidowanie ewentualnej nadwrażliwości zębów.

METAMORFOZA

Przed Po