Implant zębowy

Co to jest implant zębów?

Implant zębów to nowoczesna technologia umożliwiająca odtworzenie straconego zęba. Podstawą konstrukcji na sztuczny ząb jest specjalna śruba wszczepiona w miejsce, gdzie wcześniej znajdował się korzeń zęba. Następnie, na tym implancie montowana jest korona protetyczna kolorystycznie dopasowana do reszty zębów. Współczesna medycyna umożliwia wykonywanie implantów i koron z różnych materiałów, w zależności od wyboru stomatologa oraz oczekiwań, struktury szczęki i możliwości finansowych pacjenta. Zazwyczaj implanty Rzeszów wykonuje się z tytanu. Jest to materiał bardzo trwały i wytrzymały, a organizm nie traktuje go jako ciało obce.

Kiedy stosuje się implanty zębowe?

Sztuczne zęby wstawiane są u osób, które z różnych powodów utraciły część lub całe naturalne uzębienie. W przypadku jednego zęba stosuje się pojedynczy implant, a przy braku większej ilości zębów zazwyczaj wstawia się kilka implantów, na których będą się trzymać mosty protetyczne, czyli specjalne struktury łączące. Do odbudowy wszystkich górnych lub dolnych zębów zwykle potrzeba cztery, lub  sześć implantów.

Czynniki prowadzące do utraty zębów i konieczności zastosowania implantów to m.in.:

  • Wyniszczenie zębów przez próchnicę
  • Zniszczenie zębów przez bakterię
  • Nieleczona paradontoza
  • Inne choroby dziąseł

Przy mniejszych uszkodzeniach zębów możliwa jest odbudowa zęba, co jest znacznie mniej inwazyjnym zabiegiem niż wstawianie implantu.

Jakie są zalety implantów zębowych?

Implanty zębowe

Mają uniwersalne zastosowanie i dla wielu osób mogą one okazać się zbawiennym rozwiązaniem. Nie jest to jednak tania inwestycja. Uzupełnienie oparte na implantach to jeden z droższych zabiegów w dziedzinie stomatologii. Jednak płaci się tu za jakość – opinie pacjentów z implantami zębowymi jednoznacznie świadczą o skuteczności zabiegu i korzyściach, jakie z niego płyną.

Odbudowa braków w uzębieniu

Wpływa nie tylko w ogromnym stopniu na estetykę i piękny uśmiech pacjenta, lecz także niesie korzyści dla zdrowia szczęk.  Przy nieuzupełnianych ubytkach, z czasem pozostałe, żeby pochylają się, przemieszczają w inne pozycje, co powoduje mnóstwo komplikacji w jamie ustnej, zmienia się cały kształt szczęk a jest to niezdrowe dla naszych szczęk i reszty zębów.