Ryzyko i rękojmia

Sukcesem kończy się średnio 98 proc. zabiegów implantologicznych, jednak to, czy zabieg rzeczywiście zakończy się pełnym sukcesem zależy od organizmu Pacjenta. Zdarza się, choć jest to wyjątkowo rzadkie (dotyczy zaledwie 2-3 proc. przypadków), że na powierzchni implantu zamiast komórek, które są odpowiedzialne za jego połączenie z kością pojawią się komórki tkanki łącznej. Wtedy implant nie jest w stanie wróść w kość. W takim przypadku zabieg wszczepienia implantu jest powtarzany.

Implantu, który został z powodzeniem przyjęty przez organizm również nie można usunąć tak jak zwykłego zęba stałego. Wyciąga się go wraz z otaczającą go kością przy użyciu specjalnego wiertła.

Choć teoretycznie implant powinien być niezniszczalny, w medycynie nie ma gwarancji, jest natomiast rękojmia. Implant osadzony jest przecież w żywym organizmie, którego indywidualnych reakcji nie sposób jest przewidzieć.

Jeżeli lekarz lub tez firma, która zajmuje się produkcja implantów udzieli rękojmi, będzie się ona wiązała z nałożonymi na Pacjenta pewnymi obowiązkami. Długa żywotność implantu zależy od dbałości o niego i w dużej mierze samodyscypliny Pacjenta, który by móc cieszyć się implantem przez długie lata, musi ściśle współpracować z lekarzem stomatologiem. Nie do przyjęcia jest zatem to, by Pacjent nie dbał należycie o higienę jamy ustnej, rezygnował z umycia zębów czy rezygnował z zabiegów profesjonalnego oczyszczania, które wykonywane są w gabinecie stomatologicznym. Choć zazwyczaj zabiegi te łączone są z rutynowa kontrolą, zdarza się, że u niektórych Pacjentów trzeba oczyszczać łączniki tytanowe nawet co 3 miesiące.

Gdy zabieg implantacji wymagał dodatkowego zabiegu regeneracji kości, Pacjent musi mieć świadomość, że lekarz stomatolog ograniczy sobie odpowiedzialność za wynik leczenia, gdyż rokowanie powodzenia tego rodzaju zabiegów jest mniejsze niż w przypadku standardowej implantacji.

Ważna jest również świadomość tego, że niektóre elementy uzupełnienia mogą się zużyć lub będą wymagały wymiany (chodzi o części z akrylu lub kompozytu czy śrubki). Wymiana odbywa się według wcześniej ustalonych stawek.

W Centrum Stomatologii Estetycznej i Implantologii Albadent pracujemy na implantach znanych i sprawdzonych firm, które cieszą się największą renomą na świecie. 

Przy regularnym zgłaszaniu się na wiyty kontrolne i najwyższej dbałości o higienę jamy ustnej, nasi Pacjenci otrzymują 10-letnią rękojmię na implanty.

Nie ryzykujemy, oferujemy naszym Pacjentom to, co najlepsze