Diagnozujemy zapalenia przyzębia

Z racji tego, że zapalenia przyzębia mogą pozostawać długo nie wykryte ważne, jest odpowiednie przeszkolenie lekarzy stomatologów, by byli w stanie zdiagnozować problem już na pierwszej wizycie. Specjaliści Albadentu przeszli ku temu kompleksowe szkolenie. Badanie periodontologiczne składa się z wywiadu, badania klinicznego oraz w razie potrzeby badań dodatkowych.

Podczas wywiadu

Lekarz będzie starał się uzyskać wszelkie potrzebne informacje na temat powodu Twojego zgłoszenia się, Twojego stanu zdrowia, nawyków higienicznych oraz tego, jakie masz potrzeby i oczekiwania względem terapii. Wywiad lekarski jest bardzo ważny, gdyż choroby przyzębia, zwłaszcza agresywne występują w rodzinie Pacjenta, a wiele chorób ogólnoustrojowych z którymi boryka się Pacjent zaostrza przebieg zapaleń przyzębia.

W trakcie badania klinicznego

Ocenione zostanie Twoje uzębienie, to, czy masz prawidłowy zgryz, czy odpowiednio dbasz o higienę jamy ustnej i jaki jest stan tkanek, które otaczają zęby, czyli przyzębia ( kształt, kolor, konsystencja dziąseł i błony śluzowej, czy dziąsła krwawią, czy zęby są rozchwiane). W razie potrzeby skierujemy Cię na badania dodatkowe: badania radiologiczne oraz badania ogólne krwi (morfologia krwi z rozmazem, poziom glukozy).

Objawy, które z pewnością zostaną zauważone już w trakcie pierwszego badania jamy ustnej, które przeprowadzą nasi specjaliści to:

  • pogłębione kieszenie dziąsłowe (fizjologicznie nie powinny być głębsze niż 3mm),
  • krwawienie z dziąseł,
  • obnażenia powierzchni korzenia zęba (tak zwane recesje)
  • zwiększona ruchomość zębów

Gdy Twój lekarz otrzyma wszystkie potrzebne wyniki badań i przeanalizuje dane, które uzyskał podczas pierwszej wizyty, opracuje dla Ciebie indywidualny plan leczenia.