Skaner LAVA

Innowacyjna technologia wykorzystana w skanerze zewnątrzustnym Lava™ C.O.S. pozwala na najbardziej precyzyjne pobranie wycisku, co eliminuje wiele błędów, które związane są z wykonywaniem uzupełnień tradycyjnymi metodami. Przy użyciu urządzenia, czas osadzenia pojedynczej korony skracany jest średnio o 41 proc.! Technologia eliminuje również konieczność powtarzania tych samych etapów pracy (taka potrzeba może zaistnieć jedynie w 0,5 proc. przypadków). Dodatkową jej zaletą jest również fakt, że precyzyjna rejestracja obrazu wnętrza jamy ustnej jest mniej uciążliwa dla Pacjenta.

Cyfrowy wycisk uzyskany w technologii Lava można wykorzystać nie tylko do wykonania precyzyjnych uzupełnień w technice tradycyjnej, co również uzupełnień wykonywanych w technice CAD/CAM, czyli: licówek, koron, wkładów, nakładów, prac opartych na wielu filarach oraz do łączników do implantów.

Jakie są korzyści z pracy ze skanerem?

  • precyzja
  • dokładność odwzorowania za która idzie większa szczelność i trwałość prac protetycznych
  • możliwość bezpośredniego zanalizowania przez lekarza pola protetycznego, która daje możliwość ewentualnej natychmiastowej korekty
  • brak uciążliwości związanych z pobieraniem wycisku (przy wykorzystaniu tradycyjnej metody zdarza się, że występuje u Pacjentów odruch wymiotny, który trzeba eliminować między innymi znieczulając podniebienie)
  • ograniczenie niedoskonałości wycisków, które pobierane są w tradycyjny sposób, czyli skurcz masy oraz niedokładne odwzorowanie (przez które trzeba powtarzać wycisk)
  • skrócenie cyklu wykonywania uzupełnienia

Gdy jama ustna zostanie zeskanowana, a obraz zostanie obejrzany na ekranie dotykowym, wycisk trafia do technika, który w przeciągu zaledwie kilku minut jest w stanie przeanalizować go i przekazać swoje sugestie. Gdy zaistnieje taka potrzeba, podczas tej samej wizyty lekarz stomatolog