Dentysta dziecięcy
Rzeszów

Dentysta Dziecięcy

Dentysta dziecięcy specjalizuje się w dziecinie stomatologicznej zajmującej się leczeniem dzieci z uzębieniem mlecznym, jak i mieszanym. Stomatologia dziecięcia wyodrębniona została na podstawie odmiennej budowy zębów i szczęk u dzieci. Wiąże się to też z inną specyfiką leczenia. Dobrze wiemy, że dobro dziecka jest na uwadze każdego rodzica. Jak dbać o zęby mleczne? Zdrowe i proste zęby mleczne stanowią podstawę dla zadbanych i mocnych zębów stałych. Dlatego też dbanie o zdrowy i piękny uśmiech to jedna z głównych trosk rodziców. My pomożemy wykształcić u naszych młodych pacjentów odpowiednie nawyki i przekonania, które przełożą się w przyszłości na silne i piękne zęby.

Dobry dentysta dziecięcy Rzeszów nie tylko wyleczy zęby, ale także oczyści je z nalotu i próchnicy, a po wizycie nagrodzi małego pacjenta, aby dziecko skojarzyło gabinet stomatologiczny z przyjemnym miejscem i chętnie do niego wracało – bez strachu ani stresu.

Jak przygotować dziecko do wizyty u dentysty dziecięcego?

Zabawa edukacyjna przed wizytą

Jeśli pierwsza wizyta małego pacjenta u dentysty dziecięcego wydaje się Twojemu dziecku przerażająca lub ma wcześniejsze nieprzyjemne wspomnienia z dentystami, mamy na to radę. Najlepszym sposobem na rozluźnienie dziecka przed wizytą jest zabawa. Rodzice powinni stopniowo uświadamiać dziecku, podczas wspólnych zabaw jak ważne jest dbanie o zdrowe zęby. Należy w jasny i przejrzysty sposób opowiedzieć, jak wygląda wizyta u dentysty. Pomogą w tym liczne edukacyjne książeczki dla dzieci, które opisują wizyty u dentysty jak znakomite przygody.

Wizyta indywidualna dziecka z rodzicem

Dzieci boją się tego, co nieznane, dlatego im więcej wcześniej ich nauczymy, tym chętniej wybiorą się do stomatologa. Zachęca się nawet zabieranie ze sobą dzieci na własne wizyty, aby zapoznały się z wyglądem gabinetu i zobaczyły, że nie ma w nim nic strasznego.

Profesjonalny dentysta dziecięcy Rzeszów

Nawet mimo najbardziej rzetelnych przygotowań, pierwsza wizyta u dentysty dziecięcego może być stresująca. Dlatego dobry dentysta, który ma odpowiednie podejście do dzieci, zadba o to, by gabinet stomatologiczny nie kojarzył się z czymś strasznym, tylko przyjemnym, znanym i komfortowym. Stomatolog dziecięcy powinien zapewnić dzieciom relaksującą atmosferę. Nie oznacza to wcale, że tylko rutynowe przeglądy mogą się dobrze kojarzyć.

Korzystając z nowoczesnych rozwiązań i technologii, jakie oferuje współczesna stomatologia dziecięca, w tym dentysta dziecięcy, potrafimy umilić wizytę i sprawić, że leczenie, jeśli już będzie konieczne, będzie całkowicie bezbolesne.