Korygowanie i konturowanie

Masz ukruszone, pęknięte lub nierówne zęby? Wstydzisz się uśmiechać, bo obawiasz się, że Twój rozmówca zwróci na nie uwagę? W naszym gabinecie skutecznie temu zaradzimy.

Zabiegowi może podać się każdy, kto marzy o pięknym uśmiechu. Jest w pełni bezpieczny dla zębów, dlatego nie musisz się obawiać, że po zabiegu Twoje zęby ulegną osłabieniu. Pamiętaj, że korygowaniu i konturowaniu możesz poddać się po uprzednim wyleczeniu zębów (jeżeli lekarz stomatolog stwierdzi w nich ubytki), gdyż zabieg przeprowadzamy tylko i wyłącznie na zdrowych i wyleczonych zębach.

Co możemy Ci zaproponować, by poprawić Twój uśmiech?

  • Konturing – czyli zabieg, który polega na zmianie długości lub kształtu zęba poprzez jego szlifowanie. Zaczynamy od dokładnego zbadania zębów i rozpoznania ich niedoskonałości. Następnie przy pomocy specjalnych wierteł diamentowych, krążków ściernych i gumek nadajemy zębom odpowiedni kształt korygując wady całkowicie lub znacznie je minimalizując. W przestrzeniach międzyzębowych stosujemy specjalne paski diamentowe, które pomagają osiągnąć doskonały efekt. Na koniec żeby są wygładzane i polerowane.
  • Bonding– czyli zabieg, który ma na celu ukrycie naturalnych i nabytych wad powstałych na powierzchni szkliwa, poprzez nałożenie na nie cienkiej warstwy kompozytu. Najpierw wybieramy odpowiedni kolor kompozytu (dostosowany do barwy Twoich zębów) i nakładamy go na powierzchnie zęba (wstępnie ją kształtując). Miękki kompozyt utwardzamy lampą polimeryzacyjną, a gdy jest już twardy wygładzamy i polerujemy powierzchnię zęba.

Warto zainwestować w piękny uśmiech, bo jest to inwestycja na lata.

Oba zabiegi, czyli bonding i konturing często idą w parze, gdy pacjent zdecyduje się na skorygowanie kształtu zębów. Już nawet niewielka zmiana może przynieść zadziwiające efekty.