Ortodonta i Aparat na Zęby

Wady zgryzu występują  zarówno u dzieci, jak i dorosłych. Lekarzem, który zajmuje się leczeniem nieprawidłowego zgryzu jest ortodonta. Jednak ortodoncja zajmuje się nie tylko leczeniem wad zgryzu ale również korektą wad twarzowo-szczękowych. Dobry ortodonta zajmuje się kompleksowym leczeniem ortodontycznym, wykorzystując najnowsze i najlepsze metody terapii.

Najczęstszym sposobem korekty wad zgryzu jest aparat ortodontyczny. Służy on do przywracania właściwego ustawienia zębów w łukach i prawidłowego ich zwarcia między szczęką a żuchwą.

Ortodoncja Rzeszów – Leczenie Ortodontyczne Aparaty na Zęby, Korekta Wad Zgryzu

ALBADENT RZESZÓW

Lekarz ortodonta, który zakłada aparat na zęby może wybrać go spośród dwóch wariantów: stałego lub ruchomego.  Aparat ruchomy zakłada się dzieciom w wieku od 4 do 12 lat, w czasie gdy jeszcze nie mają zębów stałych, z kolei aparat stały jest przeznaczony dla młodzieży oraz osób dorosłych.

Korygowanie wad zgryzu to proces długotrwały i wymagający doświadczenia, dlatego zapraszamy do naszego gabinetu na konsultację u ortodonty w Rzeszowie. Pamiętajmy – jeśli wybierzemy naprawdę dobrego ortodontę, możemy być spokojni o rezultaty naszego leczenia, a co za tym idzie o nasz piękny uśmiech.