ul. Gen. J. Dąbrowskiego 20B, 35-036 Rzeszów 17 850 50 50 rejestracja@albadent.pl

wybielanie zębów albadent

Wybielenie zębów – Na czym polega zabieg?

Różne nawyki, dieta, palenie papierosów czy picie dużej ilości kawy mogą sprawić, że nasze, kiedyś białe zęby przebarwiają się. Współczesna stomatologia estetyczna zapewnia pacjentom możliwość uzyskania śnieżnobiałego uśmiechu. Można go otrzymać poddając się zabiegowi wybielania zębów. Zęby można wybielić za pomocą specjalnej pasty do zębów, dostępnych w drogeriach nakładek czy żeli. Jednak te metody nie są gwarantem uzyskania zamierzonego efektu. Najlepszym rozwiązaniem jest udanie się do stomatologa i profesjonalne wybielanie zębów w gabinecie.

Metody na wybielenie zębów w gabinecie stomatologii estetycznej

Wybielenie zębów metodą Beyond

Metoda Beyond

Jedną z najnowocześniejszych metod wybielania jest metoda Beyond. Polega ona nałożeniu specjalnego żelu wybielającego na powierzchnię zębów, który następnie jest aktywowany przez światło akcelelatora. Nałożony na zęby żel jest oparty na nadtlenku wodoru i innych składnikach, które mają na celu zmniejszenie wrażliwości i zwiększenie osiągniętego efektu. Żel będący pod wpływem światła z lampy Beyond zwiększa szybkość przechodzenia cząstek wybielających do szkliwa zębów – powoduje to efekt utleniana w strukturze zęba, dzięki czemu przebarwienia są utleniane i rozbijane.

wybielanie zębów rzeszów

Efektem są piękne, lśniące białe zęby, które można otrzymać już w ok. 45 minut. Cena takiego zabiegu to około kilkaset złotych.

 

Wybielanie Zębów Rzeszów

Wybielanie Zębów Rzeszów

Wybielenie zębów metodą nakładkową

wybielanie zębów

Metoda Nakładkowa

Stomatologia estetyczna oferuje wiele możliwości poprawienia koloru. Inną metodą wybielania zębów jest tzw. metoda nakładkowa. Jest to metoda, w której pacjent sam decyduje o stopniu rozjaśnienia swoich zębów. W czasie pierwszej wizyty dentysta pobiera wycisk masą alginatową w celu wykonania indywidualnych nakładek . Następnie wybielanie jest przeprowadzane przez pacjenta samodzielnie w domu. Indywidualnie dobrany żel wybielający umieszczę się w przygotowanych nakładkach i zakłada na zęby, najczęściej na noc. Taki zabieg wybielania trwa przez około 10-14 dni, a pacjent powinien być pod stałą kontrolą stomatologa.

Metoda ta daje satysfakcjonujące efekty, jednak może doprowadzić do nadwrażliwości zębów. Wybielanie zębów metodą nakładkową to koszt około 400 do 500 złotych za łuk.

Inne metody na wybielenie zębów

Często zdarza się, że martwe zęby po leczeniu kanałowym zmieniają swoją barwę – sinieją, przez co psują estetykę uśmiechu. Współczesna stomatologia pozwala łatwo pozbyć się takiego kłopotu. Wybielanie martwego zęba rozpoczyna się od jego ponownego otworzenia. Lekarz sprawdza stan zęba po leczeniu kanałowym, a następnie umieszcza w nim specjalny preparat wybielający. Otwór zamyka się opatrunkiem tymczasowym, a wkładkę wybielającą należy wymieniać co kilka dni. Należy jednak pamiętać, że wybielanie zębów tą metodą może nie dać satysfakcjonującego efektu, a każde powtarzanie zabiegu osłabia ząb. Nasi klienci korzystający z zabiegu wybielania zębów często korzystają także z usuwania kamienia nazębnego.

Facebook